• eskişehir'de, üst katında kocaman resim ve fotoğraf sergi salonu olan tek bar/restorant/cafe.

sahibinin sanat tarihçi olduğunu öğrendiğimde mekana sempatim daha da arttı.

mekanda oturup kitap okuyana çok önemli ve saygın şahsiyet muamelesi yapılıyor.
  • sap sap gelmeme ve dışarıda boş masa olmamasına karşın, masa boşaldığında beni ve siparişlerimi dışarıya taşıyan güzide bir mekan.

standart bir işletme olsaydı dışarıdaki masaların yapacağı ciroyu hesap eder, en iyi ihtimalle bardaki taburede ağırlarlardı.
  • gündüz saatlerinde gittiğinizde kitap okuyan insanlara sınırsız ve ücretsiz çay servisi yapan bir mekan. alkollü içkilere girmiyorum, içki işte, kokteyl sevmem o yüzden yorum yapamayacağım. yiyecek olarak köy tostu bir harikadır, yiyiniz efendim.

mekana dair tek sıkıntı, haftasonu kahvaltı için yer bulamayabiliyorsunuz. e olsun o kadar da.
  • büyümüş haliyle çok çok daha güzel hala dönüşmüş, eskişehir’in en kaliteli pub’ı.

bir de tuborg olsaydı, kesinlikle başka hiçbir yere gitmezdim!
  • bi de yemekleri de güzel ve hatta yenilebilir olsa tam şükela olacak dediğim mekandır.
    çünkü insan içtikçe acıkıyor amma maalesef ki burada insan sipariş ettiği şeyi yiyemiyor ve sonuç yakındaki başka mekanlara gitmek zorunluluğu oluyor.
  • müdavimi olarak benim de mutfağını pek başarılı bulmadığım pub. zaten adı üstünde pub. restoranta gitmiyoruz ki odun fırınında pide bekleyelim. bu açıdan bakınca büyük tabak soslu patatesleri 10 numaradır. biralar gayet iyi, servisi ve servis elemanları 10 numara. barmen batuhan'a burdan selam ederim, çok iyi kokteyl yapıyor.

amma ve lakin yemek sıkıntı. pub ilk açıldığında efsane dallas steak yapıyordu hatta çoğu zaman akşama kalmıyordu. sonra konsept değiştirdiler ama olmadı. geçen steak yedik arkadaşla bildiğin pişkindi, halbuki az pişmiş istemiştik. hadi o neyse. pizza kötü, hamburger cidden çok kötü, kahvaltıya zaten girmiyorum her mekanda bulunan sıradan bir kahvaltı öyle aman aman bi muhteşemliği yok. bir tek wrap'ler çok iyi.

ama mekanın yeri 10 numara, işletmecisi gerçekten çok iyi, garsonlar ve barmeni de epey başarılı, ben şahsen yemeğine değil içksine gidiyorum dolayısıyla mekan benim için 10/10. mutfağı da iyi olmayıversin.
  • eskisehir'de musteri yas profili ortalamasi 35 olan tatli ve kaliteli bir pub. bolca kucuk cocuk (gurultusuz) ve kopek barindirir. cini absolut long bardak yerine kendi klas bardaginda getirmeleri kucuk ama guzel bir detay.
  • uzun zamandır gördüğüm en kaliteli, en güzel pub. çalışanlarından(nezaket, güleryüz) yemeklerine her şey çok tadında. eskişehir'e her geldiğimde kesinlike uğrayacağım artık. fiyat performans oranı da gördüğüm en iyi publardan. mutlaka uğrayın yolunuz düşerse. ayrıca arkadaşlar; siz çok daha güzelsiniz emin olun*
  • eskişehir'de açılan yeni pub. 222'nin sırasında, espark tarafından en başta.
    özellikle yemekler konusunda gayet iddialılar ve bu iddialarının altını doldurabiliyorlar.
    guinness'in şehirde en ucuz satıldığı yer olmaları, fazlasıyla zengin import/yerli bira menüleri ve sahiplerinin sıcak tavırları sizi mekana davet etmesi gereken noktalar.
    reklam yaptık, mekana faydamız olsun. gidin efendim buraya, böyle yerlerin kapanmaması gerekiyor.
  • bu akşam 1.5 yaş bebeğimizle o sırada bulunan hangi mekana girsek sırıtmaz diye düşünerek burayı tercih ettik, iyi ki de etmişiz. eskişehir’de biz mezun olduktan sonra açılan sayılı güzel mekanlardan biri. çalışanları oldukça kibar ve yardımseverdi, ben bebekle bile rahat ettim. müzikleri de iyi. gidiniz efendim çünkü eskişehir’de eli ayağı düzgün çok mekan kalmamış.
hesabın var mı? giriş yap