• ne delikanlı adammışsın be...

saygıyla anıyorum...
  • artık doğa mı dersiniz, karma mı, yaratıcı mı bilmiyorum. sanki bir güç var ve türk milletine şunu söylüyor. siz 100 yıl önceki bu insanın değerini bilmediniz. alın amk size böylesi müstehak.
  • kendisini yine saygıyla andığım türk'ün büyük gazisi. daima izinde.
  • vatan haini onun bunun tipleri tarafından sevilmeyen, büyük insan. varın siz saygı duyup sevmeyin. bizim saygımız ve sevgimiz her daim devam edecek.
  • allah mekanını cennet etsin, büyük adam, çok şanslıyız
  • ışıklar içinde uyusun ifadesinin en çok yakıştığı insan.
  • « les hommes de génie sont des météores destinés à brûler pour éclairer leur siècle. »

napoléon bonaparte, discours de lyon, 1791
  • ne yazık ki silah arkadaşları ülkenin geleceğinden çok kendi manevi tatminkarlıklarını hilafet gibi yapma bir makamı korumakta gördüklerinden ona cephe almışlardır. o da neredeyse her karşılaştığı cepheye yapmayı başardığı gibi, yarıp geçmiştir.

etrafındakilerce yalnız bırakılmasa bugün çok daha müreffeh bir ülkede olurduk. sadece kadın hakları için kendisine bağlılık bildirenlerce ne kadar direnç gösterildiği okunsa durumun vehameti anlaşılır.

tabii ki daha buralara gelemiyoruz, köylüsünün hırsını şehirde yaşamakta olan insanlarca demokrasi yaşatılmaya çalışılıyor. oksimoron tabii ki.
  • düşündüm de, atam bugün uyansa, şöyle bir etrafı gezinse, tayyip'e karım kızım feda olsun diyen adamı görse, tayyip allah gibi adam diyen kadını görse, ülkenin bu kadar yolsuzluğun, cahilliğin içinde boğulduğunu görse ve dese ki ''sizin gibi türk milletinin anasını avradını'' ya da ''sizi kurtardığıma bin pişmanım, keşke hayatımı size harcamasaydım.'' dese ağzımızı açıp tek kelime edemeyiz, farkında mısınız? düşününce bile utançtan yerin dibine girdim burada. suratımıza tükürse tek kelime etme hakkımız yok. inşallah bu halimizi görmüyorsundur atam. binbir güçlükle kurduğun bu cumhuriyeti mahvettik, şeriatın eşiğindeyiz, affet bizi.
  • kutsalım.
hesabın var mı? giriş yap