şükela:  tümü | bugün
  • kurucu ilkelerin, fikirlerin hep yaşayacak büyük insan.
    saygıyla özlemle anıyoruz.
  • çok seviyorum, babamı özler gibi özlüyorum, yüzünü görünce öyle hüzünleniyorum... nur içinde uyu paşam.
  • yattığı yerden kalksa, gelse selamlasa bizleri, onun için akan göz yaşları sel olur temizler bütün pislikleri ülkemden.

rahat uyu güzel insan.
  • özgürlüğü bize armağan eden güzel adam .
    saygıyla ve özlemle...
  • dünyada bugüne kadar pek çok lider konumunda insanlar geldi geçti ama senin kadar geleceğe yön veren, evrensel bir vizyonu olan pozitif görüşte ileriyi görebilen bir lider olmadı, olamadı ve muhtemelen olmayacak da. seni özlem, sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.
  • başka ülkenin lideri de olsa severdim ve bu ülkede yaşarken kendimi şanslı hissetmeme nadir olan kişidir atatürk. onu görüyor ve seviyoruz..

ebedi başkomutanım, kurtarıcım.
  • değerini her gün daha iyi anladığım büyük şef, büyük insan. huzur içinde uyu.
  • 10 kasım münasebetiyle aklımdan bu aralar neredeyse hiç çıkmayan kurucu önderimiz. atam hakkında sayfalar hakkında yazı yazılmış ama yine de onun adeta tırnaklarıyla kazıyıp kurduğu ülkeme hizmet etmekten ve atam'ın fikirlerini benimsemekten gurur duyarım.
    bana göre dünyanın gelmiş geçmiş en büyük ilk 3 liderinden bir tanesidir. ama 57 senelik yaşama binlerce asır sığdırabilen yegâne liderdir.
  • askeri başarılarının, devrimlerinin ve antiemperyalist oluşunun yanı sıra; sanata ve ilme önem veriyordu. biliyordu ki; o muasır medeniyetlere giden yol ancak ilmin açtığı, sanatın aydınlattığı bir yol olabilir. sanat için güzelliğin ifadesi; ilim için en hakiki mürşid, diyordu... hatta demiştir ki:

“güzel sanatlarda başarı; bütün inkılapların başarılı olduğunun en kesin delilidir. bunda başarılı olamayan milletlere ne yazıktır! onlar, bütün başarılarına rağmen medeniyet alanında yüksek insanlık sıfatıyla tanınmaktan daima yoksun kalacaklardır.”

böyle bir vizyonla boy ölçüşebilecek vizyonda herhangi bir lider var mı "günümüzde"? bugün ulaştığımız çöplük seviyesinden utanıyorum ancak bu kadar fedakar, zeki ve aydın bir insanın hayallerinden yükselerek doğan bir ülkeden hala umudum var. büyük saygıyla... ruhu şad olsun.
  • dincilik belası ile savaşan gerçek lider. tam bir entelektüel. 100 yıl öncesinden 100 yıl sonra yaşayacağımız düzeni tahmin eden aydın kişilik. özledik. çok.