şükela:  tümü | bugün
  • 45'lik bara yolum düştü geçenlerde.
    sigara molasında kapıdaki güvenliğe sordum, "müştak yok galiba bu akşam buralarda" dedim.
    "kim?" dedi.
    "müştak yahu, şiir okuyan müştak, hani yukarıdaki apartman boşluğunda..." derken arkadan diğer görevli seslendi. "galip'i soruyor".
    tanıyan görevliye yaklaştım, "evet, galip, nerede acaba?" dedim.
    - o gelmiyor artık buralara.
    - nasıl? neden? nerede ki acaba?
    - çok dövdüler onu burada, sarıyer'deymiş artık diye duyduk
    - dövdüler mi?
    - çok. duramadı artık burada, durdurmadılar.
    - yapma be! nasıl acaba?
    - sarıyerdeymiş, iyidir herhalde.

bütün keyfim kaçtı, eğlenemedim ben de daha fazla, kalktım eve döndüm.
    ne acı bir kelime "dövdüler". "çok dövdüler".
    ne acı bir yaşam.
    ne kadar iç burkan bir söz "duramadı buralarda"

... ve bunu yapanlar, o sokakta artık müştak yok diye kendilerini bir halt başarmış sayıyorlardır muhtemelen. nasıl gönderdik diye övünüyorlardır. belki de hayattaki en büyük başarılarından biri budur. hiç bir halta yaramamak, yaradığını zannettiğin şeyin de bir çuval inciri berbat etmekten öteye geçmemesi ne garip...
    müştak'ın tırnağı olsanız gam yemem!

hayat ne garip, vapurlar falan...
  • sokaklarda yaşayan ama sokakları hak etmesede sokakların dilini iyi bilen, edebiyat aşığı ve çok iyi şiir okuyan bir abimiz. sohbeti oldukça samimidir, seviyoruz onu. istediğiniz şiiri size aklından okuyabilir neredeyse bilmediği şiir yoktur. ama siz tercihi yinede ona bırakın, atmosfere göre ortaya döker bir şeyler.
  • hayatın anlamını çözen adamdır. o metroda rahatsızlık veriyorsun bilmemne diyenlerin de ben taaa... embesil sürüleri. adam hepinizden zeki ve hayat dolu. böyle adama bile tahammülü olmayan toplumda gel de yaşa işte.

verdiğin her kederin yüreğimde bir yeri var.
    gel desen gelemem...
    git desen gidemem...
    öl desen kanım akmaz...asddasdadas helal sana panpam.

(bkz: seninle kardeş değiliz)
  • acaba hala beyoğlu istiklal caddesinde bir dal sigara ikram edince o güzel şiirlerini okuyor mu? bilen varsa yeşillendirsin.