5 entry daha
  • tanıştım böyle bir kadınla. acıdım tanıdıkça. hayatın sana verdiği rolü oynamak zorunda hissetmek. hiç öykünülecek bir tarafı yok. o yüzden biri güldüğünde sanmayın mutludur. mutlu görünmek ister. intihara meyilli kadındır. yazıktır.
  • çok zor bir durumdur, elaleme karşı zevahiri kurtaracağım derken gözyaşlarını içine akıtmak her babayiğidin harcı değildir.

bir süre böyle gider, ama hayat boyu bu böyleyse içten çürüme başlar.

bir de şunu merak ediyorum: ben her acımı saklayacaksam, kimseye bir şey anlatamayacaksam, kimsenin omzuna başımı dayayıp salya sümük ağlayamayacaksam o insanlar neden benim hayatımda?

kime neyi ispatlamaya çalışayım anlamıyorum ki.

hayır, kendim de böyleyim, ordan biliyorum.
  • kanser olur ve kanser eder, uzak durulması gerekir.
  • derdim olduğunda yaptığım şey.
    derdinizi biraz belli etseniz “ben seni iyileştiririm!” diyen akbabalar etrafınıza toplanır.
    sizi güçsüz gören insanlar bir süre sonra sizi manipüle etmeyi dener. gene daralırsınız.

iyisi mi kuyruğu dik tutun, karizma herkese verilmiyor.
  • acını gösterirsen gelir tam ordan vururlar çünkü.
  • sanırım bunu en iyi bundan tam 15 yıl önce yapmıştım. eşimden şiddet görüp(tabi ki hemen boşandım) ertesi gün okula mutlu hiçbir şey yokmuş gibi gidip dersimi anlattım. hatta espri bile yaptım. ve yine hatta iş arkadaşlarım boşandığımı duyunca epey bir şok olmuşlardı zira yaşadığım hiçbir acıyı,üzüntüyü kimseye hissettirmedim. şu an 40 yaşında ve o kadar güçlü değilim belki,bilmiyorum.. allah kimseye böyle acılar yaşatmasın.
  • güçlü olmak mutlu rolü yapmak mıdır yoksa sorunlarla başa çıkabilmek midir? başlık biraz arabesk kokuyor.
  • dikkat etsin vitiligo olmasın ya da sedef.
  • güçlü olmaktan başka çaresi olmayan kadındır. tek sığınağı kendi olduğu zamanlarda hele. iyidir kimseye eyvallahın olmaması gerekir bazen
  • toplum içerisinde zaten sık sık imajına gölge düşürülen kadın olgusuna bir de zayıflık eklemeyecek kadar ayakları yere basan kadındır.

bunlardan biri de benim.

mutluluğumu herkesle paylaşırım ama acılarımı ve mutsuzluklarımı asla.

siz siz olun, insanlara zayıf noktalarınız asla göstermeyin, çünkü gördüklerinde sizi ilk oradan vururlar.
20 entry daha
hesabın var mı? giriş yap