• mehabet kelimesinin ete kemiğe bürünmüş halidir. postnişin olduğu dönemlerdeki kayıtları dinliyorum günlerdir. onun dönemindeki zikirlerde ihvanın ulaştığı cuş haline, ne safer efendi ne de ömer efendi dönemlerinde yaklaşılamıyor maalesef. bırakın tarikatı, dinle diyanetle ilgim yok. bu nedenle tarafsız bir gözlem olarak değerlendirebilirsiniz bunu.
  • (bkz: tosun bayrak)
  • keşke döneminde yaşasaydım dediğim çok müstesna şahsiyet.
    tarikatlara, cemaatlere her zaman mesafeliyimdir. cerrahi tekkesi de dahil hiçbir oluşumun içinde yer almamakla birlikte kapısından bile geçmedim. ama muzaffer efendi çok farklı. o'nun bu kubbenin altında yaşadığını bilmek bile insana huzur veriyor.
  • "yusuf'u babası sevmeseydi,kardeşleri haset etmeyecekti.kardeşleri haset etmese,kuyuya atmayacaklardı.kervan su aramasa,yusuf'u kuyuda bulmayacaktı.yusuf köle olarak mısır'a satılmasa,mısır'a sultan olmayacaktı.hayatın herbirisi menzildir senin için.her menzilde ibret almalısın.ibretsiz göz,sahibinin baş üstündeki düşmanı gibidir"
    demiş nur yüzlü ,celâlli şeyh.
  • kendisine kıyamet günü sormalık* tek bir soru ayırdım da, bi' zahmet o da bana kalsın be!

https://www.youtube.com/watch?v=7caauso2trc

(bkz: metafor)
    (bkz: nefsin de hakkının olması)
    (bkz: o tam öyle değil)
    (bkz: yani galiba sanırsam)
    *
  • yurt dışında birçok tv programına katılıp papazların, kardinallerin sorularını cevaplamıştır. bir gün bir tv programında ise kendisi kardinallere "hac çıkarma ya da istavrozun anlamı nedir" diye sormuş. kardinaller de herkesin bildiği şeyleri açıklamış. muzaffer ozak (k.s.) ise herkesin bu bildiğinin yanlış olduğunu, doğrusunu süleymaniye camii kütüphanesinde okuduğu bir kitapla açıklıyor;

"hz. meryem (a.s.) hz. isa (a.s)'ya hamile kaldığı zaman allah o'na 'sakın insanlarla konuşma, söze oruçlu ol' diye emir buyuruyor. 'çünkü sen ne söylersen söyle, bunlar niyeti bozuk insanlar olduğu için hepsini çarpıtacaklar. çok müdahale ettiklerinde sen işaret diliyle konuşursun. ekmeği, suyu veya başka bir şeyi istediğinde işaret diliyle istersin. ağzından kelam çıkmasın, her sözünü çarpıtırlar' der.

bunun üzerine pazar yerine giden, hz. isa'yı karnında taşıyan meryem a.s yine yahudilerin müdahalelerine uğruyor. 'nereden peydahladın bunu, karnındaki çocuk ne' falan diye hakarette bulunuyorlar. meryem a.s ise şu hareketleri yapıyor;

(sağ omzunu ve sol omzunu işaret ederek) 'sağımdaki ve solumdaki melekler şahittir ki, (karnını göstererek) bu karnımdaki, (alnını göstererek) alnımın yazısıdır' yani bu bana allah'ın taktir ettiği bir şeydir diyor aslında orada. o zamanın örfünde alın gösterildiğinde alın yazısı, sağ sol omuzlar gösterildiğinde ise meleklerin şahitliği kastediliyormuş. yani sizin hac diye çıkardığınız şey, aslında meryem a.s'ın yahudilere karnındaki bebeği anlatma hareketidir. yaptığınız hareketin aslı budur." diyor.

bu açıklamayı yaptıktan sonra kardinal, parmağındaki yüzüğü çıkarıp canlı yayında herkesin önünde muzaffer ozak (k.s)'a veriyor. "sizin ilminize hayran kaldım, bilmediğim bir şeyi öğrendim, sizi tebrik ediyorum, lütfen bunu bugünün hatırası olarak kabul edin" diyor.
  • kendisini çok seviyorum.cerrahi değilim herhangi bir tarikat veya bir mezhep inancım yok.ama onun sohbetlerini dinlerken sanki oradaymışım,yanındaymışım gibi hissediyorum.benim için çok değerli bir insan.elbet bir gün buluşacağız güzel insan.
  • https://instagram.com/…e_share&igshid=17reo4dciy7qm

safer dal'dan önceki cerrahi tarikatı şeyhi.
    yaptığı sohbetlerden kesitlerin paylaşıldığı bir instagram sayfası mevcut...nur akan yüzü, babacan hâlleri, tatlı-sert mizacı nedeniyle kendisine kayıtsız kalmak mümkün değil..
  • 12 şubat, muzaffer ozak efendi'nin diğer aleme göç edişinin senesidir.
    muzaffer ozak'ı günümüzün en meşhuşahsiyetlerinden biri yapan şey, 70’li yıllarda türkiye'nin sınırlarını aşıp almanya, ingiltere, fransa ve abd gibi birçok ülkeye ziyaretlerde bulunmuş olmasıdır.
    kiliselerde, konser salonlarında ve benzeri ilginç gelebilecek yerlerde yaptıkları sohbetler ve meşkler neticesinde birçok kişi müslüman olmuştur. abd'ye yaptığı seyahatlerin bir kaçında ise hem tv’ye hem de radyoya çıkmış, bu vesile ile milyonlara ulaşma imkanı bulmuştur. lex hixon, robert frager gibi önemli yerlere sahip abd’li isimler de dahil binlerce kişi, onun yaptığı seyahatler vesilesi ile müslüman olmuştur.

rabbim sevenleriyle cennetinde kavuştursun..
  • bazı insanlar vardır, vefatından sonra bile birçok insanı etkiler. keşke yaşasa da yanından ayrılmasam, keşke 10 dakika da olsa sohbet edebilsem dersiniz. manevi babam dediğim muzaffer ozak da bu insanlardan biridir.

ne zaman hayatın içinde birine sinirlensem, ne zaman dünyayı daha çok sevsem, ne zaman aciz hissetsem açarım ses kayıtlarını dinlerim. bir nevi toparlanma, silkelenme yaşarım. geçmişte ve bugün kendisi gibi dinledikçe huzur bulduğum biri daha yoktur. benim gibi birçok insana vefatından 34 yıl sonra bile çok şey kazandırmıştır. bugün vefatının sene-i devriyesiymiş, allah mekanını cennet eylesin. burada denk gelemedik, ahirette dizinin dibindeyiz inşallah.

göçtü kervan, kaldık dağlar başında.
hesabın var mı? giriş yap