• yüzde 16,04 mevduat faizine tekabül eden yüzde 15,15 bono faizi(vergi farkı var) reklamı veriyorlar, lakin bu reklama aldanıp vadeli mevduata yatırıyormuş gibi düşünecek vatandaşlara uyarı: bu bir devlet güvencesinde olan vadeli mevduat değil, bonodur. reklamda vadeli mevduata denk gelen bono faizi şeklinde bir kafa karıştırma alt metni kullanıyorlar, oltaya gelmeyin.

bir hatırlatma daha; aktifbank çalık holding'in. ona göre.
  • ürünü incelerseniz, avantajları yanında biraz riskli olduğunu görürsünüz.

ürün temel olarak banka bonosu olduğu için ve aktifbank mevduat bankası olmadığından tmsf garantisi altında değildir. yani şunu demek istiyorum, yarın öbürgün bononun borçlusu konumundaki aktifbank temerrüte düşerse, tmsf size anca soğuk su ısmarlar.

getirisi ne olursa olsun, sırf bu riski nedeniyle bile mevduat ile kıyaslamak çılgınlıktır. kaldı ki bu kısa vadeli ürünü bireysel emeklilik gibi uzun vadeli bir yatırım planıyla kıyaslayanlar var, onlar için ise bir şey diyemiyorum.
  • aktifbank'ın en inovatif ürünü olabilir.

normalde mevduat toplama yetkisi olmayan banka bu yolla dünyanın mevduatını toplayabilmiş oluyor. gerçekten şapka çıkarılabilecek bir ürün bence.
  • bu hafta içerisinde değiştirip değiştirmeyeceğime karar vereceğim hede.

uzun zamandır kullanıyorum ve bu zamana kadar memnundum zira diğer alternatiflerin üzerinde kazanç sağlıyordu. şuan devlet garantili mevduat faizi ile aynı getiriyi veriyor. şayet bu hafta içi faizi yükseltmezlerse burgan djital'e taşınmaya başlıyorum. ben devlet garantisi olmayan bir risk alıyorsam sen de bana daha yüksek faiz vereceksin aga, yok öyle.

ekleme: yarın itibariyle portföyümün bir kısmını taşıyorum. önümüzdeki hafta yükseltmezlerse kalan kısmı da ufak ufak taşıyacağım.

ekleme 2: kısmi taşınma sonrasında arayıp sorun mu var diye sordular. elbette sorun var, mevduat ile aynı faizi veriyorsunuz neden durayım burada dedim. genel merkezin bu konuda bir çalışması var ama ne zaman olur ne olur bilmiyoruz diye geveleyiverdiler. önümüzdeki haftaya kadar mühlet kendilerine. yapmazlarsa tüm portföyü taşıyacağım. portföy dediğim de öyle aman aman bir şey değil bu arada. ama benim yaptığımı yapan başka müşterileri de vardır muhtemelen.
  • bunların bi.fx i varmış. dedim deneyeyim. üye oldum. sözleşme gelecek dediler .

lan ankaranın göbeğine insan 10 gün de sözleşme gönderemez mi. 10 günde geldi. imzaladım kurye teslim aldı 5 gündür daha onay yok hala ortada.

istanbula yürüyerek gidiyor sanırım gariban kurye.

yapacağınız işi seveyim ya.
  • bir ara kullanmayı düşündüğüm ancak bir süredir piyasadaki 3-4 bankanın mevduat faizinden daha düşük faiz veren bono.
    yani hem mevduata göre riskli, hem faiz düşük. yarın birgün battık kardeşim kapattık dükkanı demeyeceklerini nereden bileyim. ortaya daha riskli bir ürün sunuyorsan biraz cazip hale getirmen gerekir öyle değil mi. pek umurlarında değil gibi.
    neyse kendileriyle çalışmamaya devam o halde. yapıştırın %22-23 faizi gelelim diye seslenmek istiyorum kendilerine.
  • çağımız netlik çağı. bıdı bıdı yapanı, ama öyleydi şöyleydi diyeni kullanıcılar affetmiyor. bu nedenle övgüleri hak eden bir uygulama. günlük faizin belli, net kesilen belli, eft ücreti yok, nakit çekmek istesen anında ilgili şubeye aktarıyorlar paranı çekiyorsun.

bu özellikler benim için yeterli. sorun çıkmadığı müddetçe de değiştirmeye gerek yok, macera aramaya gerek yok.
  • öyle tahrik edici bir faiz oranı var ki, öyle böyle değil.

375k'ya 5k veriyor 31 günde !!!!!!!!!!

ama sonra hemen atalarımızın şu sözü aklıma geliyor.

(bkz: bedava peynir sadece fare kapanında olur)

(bkz: bilemiyorum altan bilemiyorum)
  • bono faizini yüzde 17,50’ye çıkarmışlar, ki bu da mevduatta yüzde 18,53’lük faize denk geliyor.

şu an bankalar içinde getiride en yüksek oran da bu.
  • günlükte en iyi oranı veren yatırım aracı. aylık vadeli aktif bonoya geçebilecek nitelikli yatırımcılar pazartesi günü %29-30'lu oranlar alabilirler. nkolay %23 iken aktif bono %25 ise bu şartlarda aylık ve 45 günlükte rahatlıkla %30'u görebiliriz.
hesabın var mı? giriş yap