• transferindeki tek sıkıntı betis gibi bir alt sıra takımının bile bir oyuncuya verecek 30m eurosu olması olan futbolcu.

avrupa futboluyla aramızdaki uçuruma güzel bir örnek, biz o paranın yarısına hem ligi hem avrupayı “götürebilecek” bir takım kurmaya çalışıyoruz...
  • betis'in tarihindeki 3.şok transferdir. daha önce joaquim ile denilson'u almıştırki iki oyuncuda transfer olduklarında oldukça yüksek bedellerle hatta denilson o dönemin rekorunu kırmıştır.o yüzden tarihinde böyle süpriz transfer yapan bir klüp için çokta şaşırtıcı değildir.tabi bu dediğim transferleri liseliler bilmez
  • tam bir geri zekalı. nasıl bir motivasyonla betis'e gitti bu adam hiçbir fikrim yok. hiç mi kimse istemedi lan bu adamı, ki adam gayet iyi oyuncu illaki isteyenler olmuştur, da betis gibi bir takıma gitti?
  • 2014-2015 sezonunda lyon onbirine yerleşmiş, süratli, dengeli ve çok yetenekli ofansif oyuncu.

lyon'un sezonun ortalarına doğru yaşadığı müthiş çıkışın baş mimarlarından.

gelecek yaz döneminde arsenaller falan peşinde kuyruk olur.
  • sezon sonu lyon'dan ayrılmasına kesin gözüyle bakıyorum. fekir geçen sezon da iyiydi ama bu sezon çok acayip oynuyor. ne zaman lyon maçı izlesem golü var ve goller de öyle boş goller değil. uzaktan atıyor, frikikten atıyor ne varsa yapıyor. lyon bu sezon fekir - depay - diaz üçlüsüyle çok sıkıntılı bir hücum hattı yakaladı. 2 sene sonra sözleşmesi bitecek, benim bildiğim lyon iyi bir paraya okutur sezon sonunda. sanki la liga'ya gidecek gibi geliyor bana. atletico madrid fransızları sever, fekir'i de alırlar belki.
  • ciddi bir sakatlık riski yoksa 30m euro gibi bir bonservis karşılığında transfer yapması saçmalık. milan correa için 40m euro ödeyecek muhtemelen 3 gün içinde, tielemans 45m euroya satıldı, nicolo barrella'ya 25m euro ödedi inter, ayoze perez 33m euroya gitti. bu piyasada bunların hepsinden çok çok daha iyi futbolcu olan 26 yaşındaki fekir neden 30m euro gibi bir bedelle betis'e gidiyor anlamak mümkün değil.
  • fransa ligini domine eden cezayir asıllı fransız ortasaha. raket gibi bir sol ayağa sahip bu hayvanatın 2014-2015 sezonunda an itibariyle 12 gol ve 12 asisti bulunmakta.

alexandre lacazette ile beraber pılını pırtını toplayıp gitmesi kuvvetle muhtemel. clement grenier'in sakatlığı kendisine yaramış, parıl parıl parıldamıştır.

yürüyedur tosun...
  • hakikaten yazık olmuş futbolcu. inşallah aynı güçle döner sahalara.
  • bugün oynanan monaco maçında 90+4 'de frikikten attığı golle takımını galibiyete taşıyan kaptan.
  • her sene altyapıdan banko bir tane yıldız futbolcu çıkaran lyon'u başarısız yapmak için gerçekten epey uğraşmak gerekiyor. yazıklar olsun sana juninho, futbolculuğunun beşte biri kadar iyi bir direktör olsan fekir'i takımda tutardın.

geçen sene bu herife gelen 70'leri 80'leri reddettiler, bu bence anlaşılabilir bir şey. ben olsam ben de reddederim. altyapıdan çıkmış, halihazırda kaptanın olan ve bir iki seneye bayrak isim olabilecek çok hırslı bir isim fekir. ama madem bu adamı göndermek istemiyorsun, bir yıl sonra bitecek 3-4 milyonluk sözleşmesini neden yenilemeye yanaşmazsın? bu davranış "seni satacağız ama bi sene daha oyna, daha iyi fiyata satalım" demek. hayır bizim beşiktaş gibi fukara da değil ki bu takım, sol bekini daha yeni 50'ye, orta sahasını 60'a sattı. fekir'e iyi bir sözleşme verebilecek parası da var yani.
hesabın var mı? giriş yap