• yurdumun abaza gençlerinin,cinsel ihtiyaçlarını giderebilecek olan karşı cinste aranan gerek ve yeter şartı belirtirken kullandıkları cümle.
  • (bkz: leşcinsel)
  • kan plazması testosteron'dan ibarettir sadece. adrenalin içinde yüzmekte olan alyuvarlar oksijeni akciğerlerden direkt genital organlara taşımaktadırlar. dopamin sarhoşu beynin görme ile ve algılamadan sorumlu kısımları geri dönülmez biçimde deforme olmuş , hava ile oksijen alışverişi yapan her varlığı eş olarak algılamaktadırlar. kavramlar içiçe geçmiş, kuşlar, kelebekler, ağaçlar yerlerini bacaklar memeler ve popolara* bırakmışlardır. bu an bir yükseliş anıdır: sonsuz ve ilahi bir yükseliş; öyle ki afrodit ve banu alkan büyük bir bütünün ayrılmaz parçalarıdırlar artık. sadakallülazim.
  • herhangi bir hastahanenin herhangi bir odasında ölümün eşiğindeki bir hasta için yakınlarının aklından geçen cümle. nefes alsın yeter hastanın yanına gidip soluk alıp almadığını kontrol etmeleri bundandır, vücut temel işlevlerini yerine getiremese de, yürüyemeyecek ya da göremeyecek olsa da nefes almaya devam etsin duygusunun dudaklardaki aciz çırpınışıdır. allah* hiçkimseyi böyle bir hisle tanıştırmasın.
  • bir anestezist sözü.
  • dis gorunume guzellige onem veren yuzeysel insanlarin anliyamiyacagi, bir felsefe bir tutum bir yasam tarzidir. onemli olan ic guzelliktir halbuki nefes de icten gelir iste.

insan ol yeter mesela, ki insan nefes aldigi surece insandir. nefes aliyorsak yasiyoruzdur dusunuyoruzdur nefes aliyorum oyleyse varim! eger varsan nefes aliyorsundur ki buna saygi duyarim. ne guzel iste nefes aliyor. ki yeterlidir bu iste nefes al. oksijeni, hertarafimizda olan bu kutsal gazi ta icine benligine ceken, nefes alan bi insan en asil duygunun insanidir. nefes alan bi insandan daha guzel bir sey varmidir ya.
  • seviyesi "soğumamış olsun yeter"'den bir basamak altta olan kişilerin söylediği cümle.
  • konuyla alakalı olarak malum bir gazeteden** akıllara zarar bir örnek:

"43 yaşında bir beyim. izmir'de kendime ait yerim var. 80 kiloda 1.80 boyundayım. evliyim. izmir'den bayanlardan telefon bekliyorum. yaş ve dış görünüş önemli değildir. özürlü de olabilir. rumuz: yarım dul tel:xxx"
  • abazalik duzeyi yeteri kadar arttiginda aranmayan sarttir.
    (bkz: sisme bebek)
    (bkz: real doll)
    (bkz: cavus)
hesabın var mı? giriş yap