• son sayısıını ‘living with global warming’ manşetiyle küresel ısınmaya ayırmış dergi. ben de buna kanıp almış bulundum. efendim, aslında küresel ısınma çok kötü bir şey değilmiş, hatta böyle bir olgunun var olduğu bile tartışmalıymış, hem küresel ısınacak olsak dahi, oh ne güzel sıcak sıcak oturacakmışız, hatta buna uyum sağlarsak parayla bir takım seviyesiz ilişkilere girecekmişiz gibisinden şeyler gevelemişler. bu pembe tablonun pembesini daha da koyulaştırmak için küresel ısınmadan voliyi vuracak ilk beş ülkeyi (norveç, finlandiya, isveç, isviçre, kanada) ve küresel ısınmanın belleyeceği ilk beş ülkeyi (sierra leone, bangladeş, somali, mozambik, etiyopya) belirlemişler. kağıdı tuvalette çözünecek gibi de gelmedi bana, saksı altlığı yapmayı düşünüyorum.
  • efendim basbakanimiza ''dogunun yildizi'' demis yayinmis.
    http://www.radikal.com.tr/…12.09.2010&categoryid=77

yani surekli cemkirmek, kaba olmak ve kadinlari spektakuler bi sekilde asagilayan (dahasi bunun farkinda olmayan) usluba sahip olmak dogunun yildizi olmaya engel degil. (herseye akliniz calisiyo hocum, bu adamin sagda solda pazarda meydanda insanlara nasil cemkirdigini gormuyor musunuz? yok mu cevirmeniniz? turkce bilen biri falan aranizda?)

edward said, seni cok seviyorum ama su durumda haksizsin galiba olm, oryantalizm diye bisiy yok lan. bati boyle bir adami dogu yildizi olarak goruyor, biz de oturmus buna seviniyoruz. anladin mi olm?

kisisel gorusum: iyi bir yayin degildir, hic de olmamistir. diskuru bazen le$ gibiye yaklasiyor.
  • artık basılı olarak devam etmeyecek olan dergi. çağa ayak uydurmuş online olmuş.
    http://www.bbc.co.uk/news/business-19989346
  • türkiye'de 14.5 tl'ye satılan dergi. pahalı ama bence okunabilir bir dergi. aldığım bir sayısında torture and the british army isimli ilgi çekici bir haber vardı. kapağında bu haberin fotoğrafı ve altında the evidence page 28 diye not vardı. bana bu dergi cesur ve objektif geliyor nedense. vice news gibi önemli başlıkları görmek mümkün. başka bir haber daha vardı ülkemizle ilgili de o da ben de kalsın başıma bir iş gelmesin sonra:/
  • geçtiğimiz hafta "turkey rises" kapağını tüm dünya baskısında kullanmış dergidir
  • erdoğan'a karşı sempatisi olan bir dergi. bu dergide özellikle son 6 aydır filan ciddi anlamda türkiye politikası, ekonomisi ve erdoğan üzerine güzellemeler okuyorum ve hayretlere sürükleniyorum. o değil bunu ingilizler filan da okuyup inanıyorlar ya ben bişi demiyorum.
  • önce habere bakalım: http://nediyor.com/2012/10/405027/

yayın hayatına yalnızca internette devam edecek olan dergi. haberde baya karamsar bir tablo var. internette de tutunamayacak gibi görünüyor ama bence "yalnızca internet" kararı çok yerinde ve başarılı. basılı medyanın hamallığına harcanacak parayla internet dünyasında at koştururlar.

kararın amazon'da e-book'ların normal kitap satışını geçtiği bir döneme denk gelmiş olması da çok güzel.
  • tukurdugunu de yalayan bir dergiymis ayni zamanda (bkz: retract)

gecen hafta islam dunyasini ayaga kaldiran bir haber yayinlamis, sonra da -gercek sebepleri bilinmez ama- bu haberin kaynagini dogrulayamiyoruz, o yuzden haberi geri cekiyoruz demislerdir. bunu yiyen var mi kim bilir...
    (bu haber bizim medyada pek de yer bulmadi, ben de burada yazip ortaligi bulandirmayayim simdi.)
  • pamukpınar anadolu öğretmen lisesi hazırlık sınıfında okurken bir kaç arkadaş abone olmuştuk bu dergiye ingilizcemize büyük faydası olacağını düşünmüştük..hey gidi heyy..
  • lisede idealist ingilizce öğretmenimizin tüm dil sınıfını abone yaptığı, her hafta posta kutusundan bana nanik yaparak sinirlerimi bozan, her makalesini çevirip not aldığımız iç karartıcı haber dergisi. ayrıca süresi dolduktan sonra bile gelmeye devam etmiştir ve şu anki newsweek nefretim için suçlanabilecek tek kişi sevgili öğretmenimdir. çevirmen olmama sebebimdir ayrıca.
hesabın var mı? giriş yap