• din üzerinden hele ki islam ve kuranın üzerinden tebliğle anlatmakla para alan cehennem ateşini midesine doldurur. haramdır.

içinizde en hayırlısı kuranı öğreten ve öğrenendir.* allahın takdir ettiği hayır samimi müslümanlar için daha efdaldir. hatta kuran ne diyor ;

ey muhammed! de ki: "ben o kur'ân'a karşı sizden bir ücret istemiyorum. ve ben kendiliğimden bir şey de teklif etmiyorum.

" o (kur’an), alemler için yalnızca bir zikir (öğüt ve hatırlatma)dir. "

sad suresi 86. ve 87 ayetler.

" buna karşılık ben sizden bir ücret istemiyorum; ücretim yalnızca alemlerin rabbine aittir. "

şuara suresi 180.ayet
  • islama gore haram olandır.

ubey ibnu ka'b radıyallahu anh anlatıyor: "bir adama kur'an öğretmiştim. bana bir yay hediye etti. bunu resulullah aleyhissalatu vesselam'a haber verdim: "eğer onu alırsan, ateşten bir yay almış olursun" buyurdular. ben de geri iade ettim." (kütüb-i sitte /6629)
  • bu ne sikim iş sorusunu akıllara getiren olay.

olm ben işi 1 ay yapıp karşılığında o paranın %1'ini alsam memleketin %99'unu allah aşkından ağlatırım lan.
  • her fırsatta fakirliği öven, peygamber efendimizin (s.a.v.) hayatı boyunca bir odalı evde şilte üzerinde yaşadığını söyleyen, program bittikten sonra havuzlu evine giden tüccarın bu yılki vurgunudur. afiyet olsun.
  • geçen senekinden, ondan önceki senelerden ve daha önceki senelerden farklı ne söyleyecek merak ediyorum.. hep aynı şeyler. alt dudak kaptım oruç bozulur mu? denize girdim bozulur mu? emmim deydirdi, bebeğime süt verebilir miyim vs.. bir de yalandan ağlayarak sahabeleri anlatacak 1000 yıldır herkes anlatıyor zaten..

yeni bir gelişme olmadığına göre kutsal kitapta, bu para boşa gider..
  • (bkz: aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz) değil mi cemaat.
  • şimdi bilenler bilir. geçmiş entry'lerimi okuyanlar da bilir ki kendi çapımda dindar birisiyim. bu vakayı neresinden tutsam elimde kalıyor ancak yazacak 2 3 kelime bir şeylerim var.

hz. aişe şöyle diyor "hazreti peygamber hiç bir zaman 2 gün üst üste karnını doyurmadı. yetecek kadar yemeği olsa bile başkalarıyla paylaştı gene de kendi karnını doyurmadı"
    bedava çıksın anlatsın demiyorum. stüdyonun ışıkları söndükten sonra banka hesabını kontrol etmekle olmuyor bu işler. hazreti peygamberin karnına bağladığı taşı anlatırken ağlıyorsun. ee örnek alsan biraz.
  • gereksizdir. geçen senenin tekrarı yayınlansa hiç sorun olmazdı bence. yeni ayet mi indi sanki?
  • en çok bu duruma uydu herhalde:

(bkz: allah bereket versin)
hesabın var mı? giriş yap