• nihayetinde! ikinci elde fiyatı 1000 lira sınırına ve altına inme eğilimi göstermeye başlamış dslr.

d8000 yahut d400'ün ocak-şubat aylarındaki duyurusuyla öyle sanıyorum fiyatları biraz daha hızlıca düşecek yahut en azından ikinci elde daha sık rastlanır olacaktır.

yine benzer şekilde bir önceki jenerasyondan d70/s, d80, d200 gibi gövdelerin de fiyatlarında düşme olabilir.
    kısaca bu aralar ikinci el dslr almak niyetindekiler için biraz daha bekleme zamanı.

(bkz: bekle bekle ağaç olmak)
  • her fotoğraf çekişimde sanki bana "nolursun beni değiştirme" diyen makinam. ama olmuyor böyle sende o ff ışığını göremiyorum..
  • (bkz: efsane)
  • bugün kendisiyle son beraberliğimi yaşadığım güzide makinem, artık d600 e doğru yelken açma zamanı gelmişti.
  • yeni platonik aşkım. arkadaşlar demiş bir kere dokununca aşık oluyorsun falan diye denendi onaylandı. gece rüyama bile girdi almadan rahat edemeyecegim galiba. özellikleri en iyisi olmasa da yeni başlayacak biri olarak ihtiyaclarimi karşılayacaktır.
  • artık nikon'un üretmediği bir modeldir.

kaynak: vatan computer satış görevlisi.
  • shutter sesine hasta olunası mükemmel makinadır. elimdeki d3100 ile değiştirmek istediğim modeldir.
  • fotoğraf çekmesini bilmeyip de otomatiğe abanan zihniyetlerce dandik olarak adlandırılan makine, makinem. arkadaş, senin amacın adamakıllı fotoğraf çekmekse zaten diyafram ve enstantane ayarını yapacaksın, onun yanında white balance kesinlikle yapay ışıkta pre ayarında manuel olacak, diğer ayarlar isteğe bağlı değişebilir. ayrıca lens kalitesinin ne kadar önemli olduğunu bilmeyen arkadaşlar 18-55 mm lens ile alan derinliği ve performans beklemesin hatırlatayım. d90 candır.
  • kanzuk'un kullandığı makine. sırf bu yüzden tercihim canon 600d.
  • 5 yılı akşın süredir kahrımı çeken fotoğraf makinem.

üniversite yıllarında annemden kalan bır agrandisör* ve zenitile fotoğraf çekmeyi öğrendim ancak sadece d90 ile gerçekten fotoğraf çekebildim. 50k fotoğraf çekmişimdir herhalde.

ayrıca çok dayanıklı bşr makinadır. sayısız kere yağmur yedi. -25 te kuzey ışıkları peşinde benimle koştu. ve hala kesinlikle d3k veya d5k serisinin yerine tercih edilebilir. ele cuk diye oturur. biraz para harcayıp vellodan battery grip alırsanız tadından yenmez.

ancak şu aralar fotoğraf çekmeyi biraz savsakladım (aile kurmak, ailevi tatil, iş vs.). hedefim kendime bir nikon d800* alıp yanınada 1 prime 1 de 500mm ile doğaya açılmak.
hesabın var mı? giriş yap