• nokia nin ucuz seri telefonu.
  • 5 inç 720x1280 piksel ekran
    4 çekirdek mediatek işlemci (mt6737) 1.4 ghz cortex-a53
    16 gb rom
    2 gb ram
    8 mp arka 8mp selfie kamerası
    2650mah pil
    fm radio
    android 7.0 nougat
    corning gorilla glass ekran

özellikleri olan telefon.
    boyutları gayet iyi aslında.. donanımı bir tık daha yukarda olsaydı...
  • kamerayı koruyan kısım cam değil sert plastikmiş. tabi buda uzun kullanımda kılcal çizikler ve bulanık fotoğraflar getiriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=afsgvktfnzc
  • henüz 1 ayı bile dolmadan , bir sabah ansızın ekranı pert olabilen telefon.

iade desen deveye hendek, tamir servis desen ayrı dert.

alan aklımı sqyim net
  • normalde yavas bir telefon, ama cok ucuz. ve bu paraya bu telefon varken ac kalip iphone x alacak halim yok.

biraz once bir guncelleme geldi. telefon ucmaya basladi. yanlislikla camasirhanede camasirlarimi yikarken biri telefonunu mu degistirdi benimkiyle de baska bir telefon mu kullaniyorum diye killanmiyorum degil.
  • kendi kendine bozulmayı başarmış olan telefon.

1 aydan fazla süre önce anneme bu telefonu aldık. fazla içli dışlı olmadığı için gayet yeterli ve ucuz bir telefon. açıkcası da şaşırtıcı derecede hızlıydı.

her nedense geçen gün ekranı kırmızı olmuş, beyaz olarak büyük şekilde de nokia yazıyormuş. yazmıyor da olabilir pek o kısmı hatırlamıyor. ardından daha da açılmamış telefon. internet'ten araştırdım ama pek net bir cevap bulamadığımı belirtmem gerekiyor.

şaka gibi lan. işletim sistemi bildiğin kendi kendine bozuldu. hiç bir şekilde ekrana görüntü falan gelmiyor. açma kapama tuşuna basılı tut, aç kapa dene falan hak getire. tepki yok. saatlerce şarjda bırakıp tekrar denedik yine hiç bir şey olmadı. tepki yok.

bugün itibariyle cihazı garantiye yolladık. teşekkürler nokia ve sevgili android. kendi kendine bozulabilen telefon yapmışsınız. tebrikler.
hesabın var mı? giriş yap