• eti nin mis gibi ürünlerini yemezler
  • 1- beyaz çorap
    2- çarpık bacak
    3- kumaş pantolonun göt kısmındaki cüzdan izi
    4- şu pantolonun kemer sokulan deliklerine takılan anahtarlık(kanca gibi olanı yokmu ha o işte)
    5- facebook hesaplarındaki az sayıdaki konuşulmayan kız arkadaşlar
  • hakim yaka gömlek giymek.
    sonsuz nur'u okumuş olmak.

edit : bir de bu arkadaşlarımız bir not ya da ne bileyim mektup felan yazdıklarında sonunda "sevgilerle" demezler. muhabbetle, sohbetle derler.
  • öğrenciler olanlarında kolormatik camlı gözlükler, klasör ve kolları hafif kısa ceket üçlemesidir. yada en azından benim öğrencilik yıllarımda öyleydi. şimdi belkide saçlara wax sürüp dikeltmişlerdir, dudak altı sakalı bırakıp rayban gözlük kullanıyorlardır bilemem.
  • 1. tek amelleri zengin olmaktır. zaten %99'a yakın bir kesmi zengindir.
    2. fakir fukaraya yardım edenleri yok denecek kadar azdır.
    3. eşlerine hiçbir zaman seçim hakkı sunulmaz.
    4. kul hakkı yemekten korktukları gibi; bu haltı yemeden edemezler.
    5. devamlı şık giyinirler, çocuk ve eşlerinde bu şıklık ve zerafeti göremezsiniz.
    6. taktıkları kıravatların saygınlıkla alakası yoktur.
    7. kanal 7 ve stv dışında pek kanal tercih etmezler.
    8. son nesil laptoplarının homepage'leri kanal7.com.tr vb. sitelerdir.
    9. işyerlerinde zaman, vakit vb. gazetelerden başka gazete bulunamaz.
    10. cuma namazı dışında buluşma noktaları genelde bankalar ya da cemaat evleridir.
    11. sigara-alkol kullanmazlar, kot pantolon giymezler, maç seyretmezler.
    12. bayanlarla el sıkışmazlar.
    13. kutsal bir meslek olarak kırtasiyeciliği seçenleri de bir hayli fazladır.

a. bu kırtasiyelerde kuran-ı kerim'in her türlü ebatı bulunabilir.
    b. ingilizce eğitim setleri yoktur. kuran'ı öğreniyorum setleri vardır.
    c. tesettürlü bayanların haricinde pek giren çıkan olmaz.
    d. maalesef satılan kitapların bir çoğu okunacak düzeyde değildir.
    e. renkli fotokopi, fotoğraf çoğaltma konusunda çığır aşmışlardır.
    f. kasiyer bölümünün yanıbaşında deniz feneri sponsorluğunda yardım kutusu vardır.
    g. müzik sistemine gelince; ilahilerden başka birşey çalınmaz.
  • 80lerin sonu, yer giresun. bugün iyice ilerletilmiş öğrenci yurdu açıp adam kafalama işi yeni başlamıştır. darbe sonrası dinci tayfa tüm devlet kurumları dahil okullarda cirit atmaktadır. meydan onlarındır, hatta kendi aralarındaki çetin rekabet o günlerde başlamıştır.
    o dönemdeki nurculara ait ortak şu özellikler sanırım pek değişmemiştir ;
    1-akıllı başarılı, lise ortaokul öğrencileri özellikle seçilerek kafalanmaya çalışır.
    2- o tarihlerde ağlamaya başlamış, sürekli burnunu çeken ne dediği anlaşılmayan, anlattıklarında bir bütünlük bulunmayan, şimdilerde ırakta sivil halkın anasını ağlatan amerirkada ikamet eden bir adamın kasetlerini kafalanmaya çalışılan öğrencilere dinletir.
    3-kafalanmaya çalışılan öğrencinin kızkardeşi türban gibi bir saçmalık kullanmamakta ise kafalanmaya çalışılan öğrenciyi bu yönde işler.
    4-öğrenci pek başarılı değilse yurt parasını dersane parasını çatır çatır alır.
    5-iktidarda kim varsa onun dümenine girer, nemalanır.
    6-yemeği yer sofrasında yer.
  • (bkz: euronur)
  • nur gibi parlamaları. evet.
  • çocuklarına koydukları isimler.

esra, büşra, nurgül, furkan, yasin vs.
  • turkiyelilerin buyuk cogunlugu gibi uc buyuk takimdan birini tutmalari. besiktasi istisnasiz kimsenin tutmadigi en basitinden ihsan kalkavan ornegi ile bile curutulebilir, ha fethullan gulen galatasaray sempatizanidir o ayri.
hesabın var mı? giriş yap