• şampiyonluk maçında totem yapıp maçı izlemeyen 2 hasta galatasaraylının maçın sonucunu ve şampiyonluğun geldiğini öğrendikleri "o an"ın videosu.

http://youtu.be/whluyi3ohnu

not: galatasaraylı değilseniz, sanki kendi takımınızmış gibi izleyin. inanın hiç bir şey değişmeyecek.
  • fotoğraflar, müzik ve oğuz haksever'in ses tonu.. anlattıkları.. içimi darltıyor. o kadar kısa sürede bunalıma girebiliyorum. o yüzden başarılı bir program olarak görüyorum.
  • bir mirkelam şarkışındaki "o an kulakların çınlasın" satırı hep bir içimi titretir, titretmiştir; diğer yandan ağzına veririm kulakların oynar dejenereliğine de kıs kıs gülmekten kendimi alamam.

(bkz: insanoğlu)
  • "o an geçmişti; gittiğini gördü. ona tutunmaya çalışmadı. onun kendisinin bir parçası değil, kendisinin o anın bir parçası olduğunu biliyordu. onun elindeydi." mülksüzler
  • bir an'a dair olanı sonradan tasvir etmek istenildiği zamanda kullanılabilecek ibare.

mesela şu an benim için bir "o an" kimseye anlatamayacağım, anlatmak istediğim zaman kelimeleri anlamlı şekilde bir araya getiremeyceğim, nasıl hisettiğimi kestiremediğim, bir şey yapmaya mecbur olduğum ve öyle bir an. şu an yazdığım bu şey, sadece benim için, o an'ı tasvir edebilir. bu bana ait bir an. kimseyle paylaşamayacağım bir an. bu an yazdığım her şey, bu anın ses ve ışığından olma ama ne bu sesi duyabilir kimse ne de bu ışığın içinde burda yer alabilir.

burdan kaçmak zorundayım şu an çünkü sonra düşündüğüm zaman diyeceğim ki o an ne oldu? asla anlayamayacağım. burdan kaçmak zorundayım ama bunun saçma bir korku olduğunu bildiğim için ve yapacak başka bir şey olmadığı için, yazıyorum kaçmak yerine. çünkü gece ve koşacak bir yer yok. oysa içimden bir şey koş kaç git diyor. ama gidemem. gitmemem gerek.

bu an, "o an"; yazarak durmam gereken o an.
  • dikkat, aforizmalı tanım geliyor:
    "herkesin hayatında bir defa yaşadığı andır."

mesela benim için şu andır... desem yalan olur, öyle bir anda burada işim ne lan?

i see what you did there dediğinizi duyar gibiyim...
  • cemalinin hayat adlı albümlerinden bir şarkı.
    karanlıktan sakın korkma
    boş kalbinin aşkıyım
    her şeyin bittiği o an
    güçlü ol güçlü ol

hayata sımsıkı sarıl
    mutlu günler çok yakın

tüm dileklerim seninle
    hayallerinin dostuyum
    her şeyin bittiği o an
    güçlü ol güçlü ol
  • (bkz: ese momento)
hesabın var mı? giriş yap