şükela:  tümü | bugün
  • harika özellikler sunan faideli müthiş aplikasyon. sadece scanner olmakla kalmıyor, taranan evrağı word formatına da sokuyor.
  • ios icin de kullanilabilir olmus.
  • https://plus.google.com/…ties/113806116798450432268

şu topluluğa katılarak android preview sürümüne erişebilirsiniz. yapmanız gerekenler topluluk sayfasında mevcut.
  • bu arkadaş çok yavaş tavsiye etmiyorum eğer zaman sizin için önemliyse kesinlikle

(bkz: genius scan for ios)
  • beta'dan çıkarak markette yerini almış olan faydalı bir uygulama.
  • muazzam bir program. açılı fotoğraf çekimlerini düzleştiriyor, word halinde kaydedersen metne dönüştürüp düzenlemene yardımcı oluyor. benim gibi teknoloji yoksununa ilaç oldu.
  • biraz önce denedim. sonuca inanamadım farklı farklı sayfalarda tekrar denedim.
    sonuç şahane.
    yaptığım işlem kısaca şu. daha önceden pc vasıtası ile biraz sonra anlatacağım eylemi gerçekleştirebiliyordum.
    pc'ye abby fine reader kurar ve bir metni tarayıcıda taratıp "word" e çevirmesini sağlardım. abby fine reader'da %85 oranında doğru bir aktarım gerçekleştirirdi.
    ancak bu işlem için hem (bkz: abbyy fine reader) programına ihtiyacınız vardı (lisanslı bir program. ) hemde çözünürlüğü iyi olan bir tarayıcıya ihtiyacınız vardı. işlemde uzun sürüyordu..

peki "office lens" ne yapıyor...

işlemi anlatayım. telefona (bkz: itunes) üzerinden bu app i indirdim. deneme amacıyla bir tarih kitabından herhangi bir sayfanın fotoğrafını office lens içe çektim.
    daha sonrasında "word" e aktarmasını istedim. 15-20 sn içinde o metni "olduğu gibi" word'e aktardı. bakın tekrar ediyorum. "olduğu gibi"

inanamadım tabi. başka bir sayfa da denedim, sonra başka bir sayfada... hatta el yazısını çeviriyor mu acaba diye düşünüp onu da denedim..

sonuç... %95-98 gibi bir oranla çok başarılı aktarma yapıyor. süre çok iyi ve tarayıcıya gereksiniminiz kalmıyor.

not: el yazısında işe yaramıyor...
    not-2: çektiğiniz metni, belgeyi word'e, onedrive'a, onenote'a, powerpoint'e, outlook'a aktarabiliyorsunuz. ayrıca pdf olarak kayıt etme imkanınız ve mail olarak gönderme şansınızda var. ek olarak isterseniz fotoğraf albümünüze de kaydedebilirsiniz...

(bkz: scanner pro) ile fotokopi çekip, (bkz: office lens) ile metinleri word'e aktarabilir, (bkz: pcl pro) ile de yazıcınız kablolu olsa dahi kablosuz ağ üzerinden çıktı alabilirsiniz... yaşasın teknoloji :)
  • underrated bir tarama uygulaması. google'ın photoscan'inden bile çok daha iyi birçok konuda.
  • microsoft office'in en yarayışlı uygulaması.