• fazla mesaiye kalindigi zaman yapilan hos bir aktivite. bilhassa kalinmasinin nedeni birden cok tarafin dahil oldugu bir anlasmazligi cozmeye calismak gibi stresli bir isse ve is artik telefon sirinligindeki ustaliginiza kalmissa pek keyifli olur.

kutularca bira, yaninda cerezle ufak ufak goturulur. telefonda konusurken kabuklu yemisler degil findik filan gibi nispeten az catirdayanlar yutulur.
  • yakalanildiginda oldukca kotu sonuclar dogurabilen hadise*.
  • eger calisan bi arkadasiniz varsa, eviniz musait degilse (yani ev bos degilse) ve de az paraniz varsa, yapilmasi gereken en mantikli davranistir. ancak, eger zil zurna sarhos olup arkadaslarinizdan birisi vergi levhasini kirarsa, sabah 7 de cerceveci aramak durumunda kalabilirsiniz. (bkz: ben bunu gordum)
  • hiç profesyonel olmayan eylem.

okul sonrası, ilk çalıştığım şirkette yapmıştım. patron şirketti. üstümde bayagı bir sorumluluk vardı, önemli bir çalışan sayılırdım şirket için.
    bir gün şirkette bir kutlama sonrası, kanıma giren bir arkadaşımla 4-5 bira içtik. işveren kibarca uyarmıştı, bunun üzerine anlamsız bir tepki vermiştim. buna ragmen adamlar beni çekmişti.

şimdi biri bunu bana yapsa, yaka paça kapının önüne koyarım.

üniversite'de okurken; gazete dizaynı yapıyordum, geceleri can sıkıntısından sık sık bira içiyordum. bir keresinde iki köşe yazarının logo'larını ters koymuşum. ciddi kriz olmuştu. zira iki köşe yazarı da çizgileri birbirinden farklı, birbirlerinden hiç hoşlanmayan kişilerdi...
  • cuma ogleden sonralari icin muthis bir aktivite. efes extra tercih edilir, tabii en iyisi votkadir.

serefe!
  • çay, kahve, su, maden suyu ve muhtelif alkolsüz içecekle birlikte rahatlıkla yapılabiliyor bu. ben denedim dün akşam; elma suyu içtim. organik üstelik. zerre sorun çıkmadı.
  • 1 tane birayla çok güzel olan eylem ne güzel olan eylem.
  • az once yerine getirdigim eylem, happy hour

edit: imla
  • (bkz: mad men)
hesabın var mı? giriş yap