şükela:  tümü | bugün
  • ofiste geçen boş zamanları daha verimli değerlendirme yollarıdır.

    en iyisi aynı işyerinden birini bulup tuvalette veya yangın merdiveninde ebelemece oynanamaktır. ya da daha sıkıcı bir alternatif olarak kitap okunabilir.
  • udemy'de video eğitimleri izlemek. özellikle işiniz ile ilgili eğitimler varsa yararlı olabiliyor. hem yakalanırsanız bahaneniz olur hem yaptığınız işi geliştirecek bir detay öğrenebilirsiniz hem de kişisel olarak gelişme şansınız olur.

    udemy eğitimlerinin mükemmel olduğunu söylemiyorum ama boş pturmaktan iyidir.
  • eğer bu kadar boş zamanınız varsa çalışmıyor, zamanınınızı hayat denen şeyi satıyorsunuz. ya kendinize yeni bir iş bulun boş zamanlarda ya da bir iş kurmak için kralından detaylı bir plan yapın.
  • facebook, instagram, twitter kasmak yerine ilgili olduğunuz alanda yeni çıkan makaleleri veya araştırmaları okuyun. iş yoksa kendi kendinize iş yaratın, yapmak istediğiniz şeyleri araştırın, kendi hayatınızda ulaşmak istediğiniz şeyleri projeye çevirin, iş gibi yapmaya başlayın. teknolojinin sana sunduklarını doğru kullanman önemli, tüketen pozisyondan üreten pozisyona geçmek için ataletini yenip o işe başlamak, başlarken hedefini bilip bitişini kurgulamak ve en önemlisi işi sürdürebilmek gerekir. bunları yaparsanız, bir gün o ofis kapanından kurtulup özgür olabilirsiniz belkide.