• ilahiyatçı ebubekir sifil, katıldığı bir youtube kanalında da “ideal bir eğitim için öğrencilerin başının kapalı” olması gerektiğini söyledi. “insan beyni belli bir sıcaklığa ulaşınca ideal çalışır” diyen sifil, tezini ingiltere’de bir profesöre dayandırdığını öne sürdü.

“derste öğretmen ve öğrenci aynı izada oturacak. kız ve öğrenciler ayrı ayrı olacak. erkeklerin de kızların da başları kapalı olacak. araştırmalarımız bize gösterdi ki insan beyni belli bir sıcaklığa ulaşınca ideal çalışır. ders böyle yapılmalı” sözlerini söyledi.

link

edit : videonun tam uzun hali aşağıda. bahsedilen sözler ingiltere'deki birisinin ideal eğitim ortamını anlatırken söylediği sözlermiş. onu refarans alarak söylüyormuş.

link
  • aşırı ısınma nedeniyle beyni yanan dinci zırvası.
  • (bkz: bi siktir git dedirten dinci zırvaları)

millet mars’ta helikopter uçuruyor, uğraştığımız şeylere bak ya.
  • ebubekir sefil adlı şahsın beyanı.

not : herhangi bir typo söz konusu değildir.
  • sikh erkekleri o zaman dünyanın en iyi beyinli erkekleri. katıldığım önerme. hadi sikh olalım.
  • bu deve idrarı şifadır diyen değil mi keşke kendi de takke makke bişey taksaymış.
  • o sıcaklık beyin nöronları çalışırken oluşan doğal sıcaklık. yani düşünmek beynin kıvrımlarını harekete geçirerek anlama ve kavramayı geliştirir. beyin serin kalması gereken çok önemli bir organdır. fiziksel ısı sadece beynin kendisini soğutması için çaba harcamasına sebebiyet verir ve vücudu strese sokar. sizin allah'ınız yok.

oksijen israfı söylemi.
  • 5000 kez sesi yukseltilen sivrisinegin aslinda zikir cektigini ogrendigjmden bu yana akademik olarak bu kadar sasirmamistim.

<edit>
    zikir
    burdan alip baslik acan adamlar var bu akademik gerceklige ilginc.
    </edit>
  • konuşurken kafasının açık olması söylediği tezi destekliyor bence.
  • ilahiyatçının tıp alanına müdahalesidir. nasıl araştırmışlar acaba ?
hesabın var mı? giriş yap