• ilkokul 1'deki* ingilizce hocamdan başka kimseden yemediğim dayaklardır. agresif de olsa haklıydı gerçi.
  • derste arkadaşımdan ıslak mendil istedim diye dayak yemiştim. sonra annemle babam okul idaresini ayağa kaldırdı tabii.
  • vaktiyle öğretmenim bir arkadaşıma vurmak için cetvel arıyordu. ben de boş bulunup buyrun öğretmenim dedim. tabii ki ilk olarak benden başladı. buradan her şeye sazan gibi atlamamak gerektiğini öğrendim.
  • din kültür ve ahlak hocamız, hala adı unutulmayan, zira 32 yaşındayım, sabri çakır hocamızın, fauller diye tabir edilen, saçın sakala karıştığı yerden, iki parmağı ile yukarı kaldırıp kaldırıp, tam acılarımız son bulacak derken, tokatı yapıştırmasıyla son bulan dayaklardır.

bazen tokatla son bulmaz, iş yerde tekmelenmeye falan giderdi.

hatta bir gün, okula gelen bir araca zorla bindirilmişti, yani tekin bir adam değildi din kültür hocamız. küfür edesim var ama sağdan soldan çıkar diye çok korkuyorum.
  • eskiden bes parmagi minare seklinde birlestirip sopayla vuran hocalar vardi be kardesim. gıgımız da cikmadi hani. simdiki zamanin ogretmenleri dayak konusunda bile cahiller vesselam.
  • kesinlikle nedret hocadir benim icin, arkadas adam bana oyle takintiliydi ki gunlerden bok gibi bir gun arkadas yanimda diger arkadasa "sakasina" ucan tekme atti , ben de hocaya yakalandilar diye ufak bi sirittim ;
    " ne guluyosun lan it " diyip tokadi yapistirmisti isin sacmasi o iki arkadasa kendi de gulmus ve hicbir sey yapmamisti
  • lan yine sabah sabah anıları gözümün önüne getirdiniz zalımlar. ilk okul hocam kendisini hiç sevmem. yaşıyor mu öldü mü? onuda bilmiyorum öldüyse bir gram üzülmem. bu mal karı her gün dövüyordu beni ama suçluyum suçsuzum umurunda değil. bir gün beslenme saati annem havuç falan koymuş bende çocukluk aklı plan yapıyorum hocanın geçiş güzergahını hesaplıyorum adım adım kopardığım havuç diziyorum.. neyse bu mal karı geldi sınıfa girdi yürüyor ben direk kadının adımlarına kitlenmişim. bir kaç adımdan sonra attığım havuçlardan birine basarak yarım voleye kalktı bizimki hahahahha ulan 3. sınıf öğrencisiyim okuldan soğuma nedenimi o halde yerde yatarken görmenin verdiği mutluluk ama bir yandan da şimdi kalkıp dövecek korkusunu aynı anda yaşıyorum. ama iş baya büyüdü ambulans çağırdılar falan kadın 3 ay gelmedi okula. geldiği gün sınıftaki piçler beni ispiyonladı aha dedim şimdi öldürene kadar dövecek. yüzüme bir süre baktı kalktı gitti sınıftan diğer gün ailem okula geldi 1 hafta sonra okulum değişti.pişman mıyım? valla değilim.
  • doğum günümde yediğimdir. hiç unutmam.
hesabın var mı? giriş yap