şükela:  tümü | bugün
  • bir çok mesleğe sistematik linçler düzenleniyor. bunun sebebi de ülkedeki otorite boşluğu. bir öğretmen hatalı bir olay yapıyor en fazla sürülüyor. göreve devam edebiliyor. yıldırıcı bir ceza yok. sonuç olarak eline klavye alanlar öğretmenleri eleştiriyor. bir doktor yanlış iş yapıyor ceza yok. doktor eleştiriliyor. ülkede eleştirme işini gerekli cezai kanunlar yapsa kimse bu kadar boş beleş konuşmaz.
  • peki ne yaptı öğretmenler bu lince karşı bu kadar da yetmez diyerek dinci sendikaya küçük çıkarlar uğruna akın ettiler.4+4+4 sistemi bilim dışıdır dediğimiz için yollara düşüp 2 gün ankara ayazını gazını copunu yiyip okula geldiğimizde beş karış sırıtarak aha anarşikler gazcılar geldi diye espri yaptıklarını sandılar.sahip çıkmadılar mesleklerinin onuruna , büyük çoğunluğu boyun uzattılar hala da celebin önüne en önde koşanlar gibi hevesliler.
  • cehaletin övüldüğü bir dönemde normal olandır.

    asıl anormal olan ise cehaletin karşısında gördüğümüz öğretmenlerin çoğunun akp sendikadında olması. onun yarısı kadarı da stepne sendikada.

    eğitim sistem sınavlar ile ilgili konularda hiç sesi çıkmaz. maaş pazarlığında eksi zamla masadan kalkan sendikaya üye olmaktan çekince duymazlar.

    bana dokunmasınlar da...