şükela:  tümü | bugün
 • --
  @cimenmavi 'nin uyarısıyla görülmüş ve yazılmıştır.
  --
  öncelikle #77763198

  cumhurbaşkanı erdoğan'ın cumhurbaşkanlığı sarayında gençlerle gerçekleştirdiği sahur programında atanamayan bir öğretmenin sorusuna verdiği yanıttır.

  aynı konuşmada ''otuz bin olur, kırk bin olur, elli bin olur ama herkes atanacak denirse bu yalan olur.'' diyerek de atanamayan öğretmenlerin başka işlere yönelmesini istemiştir.

  aynı soruya verilen cevapta hem gençlerin üniversiteye gitme oranını artırmaktan bahsedip övünmek hem de üniversite bitirip öğretmen olarak mezun olan gençleri başka işlere yönlendirmek sadece bize özgü bir akıl tutulmasıdır.

  kaynak: https://twitter.com/…tatus/1004590933265010689?s=21
 • zamanında ömer dinçer "atanamamış öğretmenler diye uyduruk bir sorun çıkardılar, her cuma gelip bizim bakanlığın önünde toplanıyorlar, geliyorlar bizi öğretmen olarak alın diyorlar" demişti. şimdi en azından varlıkları kabul ediliyor bu da büyük bir ilerleme bence.
 • mesela hacı hoca şeyh efendi hazretlerinin eteklerini yalayıp dünyanın en vasıfsız insanlarından biri olmamıza rağmen bir anda belediye başkanı, sonra hoppp başbakan, (aaa o da ne??) en sonunda bir anda cumhurbaşkanı olmak gibi şeyler mi düşünelim?

  düşüncelere sevk etmeyen lafügüzaf.
 • amelelik, hamallık falan niye olmasın. bu ülkenin okumuş ameleye de ihtiyacı var. ne realist ve mantıklı çıkarımlar bunlar. tüm okulları tam güne çevirerek öğretmen ihtiyacını azalttı uyanıklar. bunlarla başa çıkılmaz.