şükela:  tümü | bugün
 • oğuz'un "efendi"liği bir yana, haddinden fazla efendi oluşu da söz konusudur... uzun süre fenerbahçe ve milli takım orta sahasını idare etmiş, ayağa ve hacimli paslarla, umulmadık anlarda uzaktan taktığı gollerle ve kimseye sataşmamasıyla tüm türk sporseverinin beğenisini kazanmıştır, sakin ve abartısız bir futbol oynar...

  ali sen son yıllarda fenerbahçe'ye örnek olabilmiş bu tek ismi sakarya cetesi'ne dahil ederek takımdan şutlamış, istanbulspor oğuz'a sahip çıkmıştır... futbol hayatında bir kere kırmızı kart gördüğüne şahit oldum onda da ağlayacaktı bu kıwırcık tomurcan...
 • oğuz'un yine yürüyüşü de tastamam bir muhabbet-araştırma konusudur... dahayı podyuma çevirircesine benim diyen bağyan mankenlere taş çıkartırcasına o albenili yürüyüşü, gay olduğu şüphelerine sebep olmuş, kıraathenelerde çok pis laflar uçuşmuştur.

  kafası önüne eğip iki adım atıp daha sonra kafasını kaldırması hareketi de meşhurdur... bi dönem bu "gay"lik dedikoduları ayyuka çıkınca, spor programlarında viski masasında konuşulmaya başlayınca, oğuz sahada hiç yürümemiş, soyunma odasından çıkıp, maç bitiminde soyunma odasına tekrar girene dek koşmuştur. eski maç görüntülerinde bunu gayet net görebilirsiniz.
 • asıl lakabı "imparator" olduğu gibi "matmazel" olarak da bilinir. ancak burda efendiliğine, kibarlığına bir gönderme vardır, katiyen dop anlamında değildir.
 • su anda fenerbahce antrenoru. insallah kral aykutla beraber bir jubile yapilip onlara yapilan ayip silinecek.
 • (bkz: sakarya grubu)
 • hakkında muğlak bir fikrim var. denizli takımın başındayken neden kendisi takıma antrenman yaptırmadı madem bu işi iyi biliyordu? denizli neden böyle birşeye karşı çıksın? hem denizli varken rakip takımları analiz etmesi için defalarca onu görevlendirdi, şampiyonlar ligi karşılaşmalarından bazıları buna dahildi. yani yenilgilerde onun da suçu yok mu? kafamı kurcalar...

  n.
 • turkiye'nin en cok 1.lig maci oynamis futbolcusudur; 499 macta 79 da gol atmistir; 70 defa a - milli olmus ve ogun temizkanoglu tarafindan rekoru kirilana kadar bir donem en cok a - milli formayi giyen futbolcu olarak anilmistir.
 • 88-89 sezonunda takım kaptanı olarak görev yapıp, 103 golle fenerahçenin şampiyonluğunda önemli rol üstlenmiş, çarpık bacakları ve kendine has denge hareketleri ile gönüllere taht kurmuştur. sol elinin işaret parmağı hep yere bakar pas atarken. spor kariyerine almanya'da başlamıştır. ayrıca inşaat mühendisidir. o yıl doğan çocuklara hayranları tarafından* onun adı verildi.
 • türkiye'de belki de dünyada istifası istenen ve eleştirilen tek antrenör*` :laf çakmayın`