• internet cafede oyun oynayan çocuğa akıl veren çocuk gibidir. bilgisayar başındaki kişi sürekli değişir, o değişmez.
  • futbolcuyken herkes severdi, galatasaray'lılar bile. antrenörken kimse sevmiyor, fenerbahçeliler bile.
  • başarısız bir tenik adam olması, fatih terim hakkındaki doğru tespitlerini gölgelememesi gereken kişi.
  • h - bak hocam, bildiğin üzere eşek yüküyle para alıyorum. öyle sürekli türkiye'de de duramam. maç zamanı 3 gün önceden gelir kampa katılırım. maç falan da takip edemem türkiye'de.

o- evet hocam.

h- iyisi mi sen takıl kafana göre, kadroyu seç, maçları izle, istediğin taktiği uygula. ben karışmayım. zaten sen geçmek istemiyor muydun takımın başına?

o- istiyordum.

h- tamam o zaman, takıl işte, ben gidince de yerime seni bırakırım. zorlanırsan ligdeki hocaları takip et. fatih terim falan ne yapıyorsa aynısını yap. atıyorum sabri'yi göbekte oynattı, olmaz ya, sen de yap aynısını.

o- uyar hocam

h- dediğim gibi ben maçta da kendimi parçalayamam, değişiklikleri falan yap işte kafana göre.

o- tamam hocam anlaştık.

haziran 2010, istanbul

tanım: yukarıdaki diyalogda o harfine tekabül eden kişidir.
  • gitmesi için heralde ali şen'in federasyon başkanı olması gereken adam.
  • bir de a milli takım ve honduras arasında ne gerek varsa oynanacak hazırlık karşılaşmasının kadrosunu kendisi seçmiş diyorlar. o kadro bilgisayar açılıp, belgelerim klasöründen '' milli takım 2008.doc ''açılarak seçilmediyse bir şey bilmiyorum.
  • norveç maçında takımın yardımcı antrenörü idi. sabri o maç sol bek başladı. ilk yarı bitince değiştirildi, güce denge geldi. thomas mhyre de yumurtlayınca maç 2-2 bitmişti.

bugünkü almanya maçında oğuz yine yardımcı antrenör, sabri yine sol bek. maçtan önce bu anektodu konuşmadılarsa, hiddink'e "abi en iyi zamanında denedik olmadı" demediyse -bence dememiştir- taşıdığı unvanu zerre hak etmiyor. türk ligini ya da futbolcularını tanıyan herhangi bir insanın "abi sol bek olmaz sabri'den" diyebileceği gerçeğinden çoktan vazgeçtim bile.
  • muhtemelen bundan sonra türkiye'de rahat bir şekilde teknik direktörlük yapamayacak olan kişidir.
  • bir kulübün efsanesinin, kendi arkadaşlarına duyduğu sadakat kulübüne duyduğu sadakattan büyük olmamalı. eğer büyükse de bu kişiye efsane demek ne kadar doğru olur bilmiyorum. işte oğuz çetin'in yaptığı tam olarak budur. tek düşüncesi, fenerbahçe'nin kendi sevdiği saydığı arkadaşları tarafından hatta imkan olursa kendisi de işin içine katılarak yönetilmesidir. yoksa fenerbahçe'nin kendisinin umrunda olduğunu da düşünmüyorum. hatta ona göre aziz yıldırım aykut kocaman'la beraber kulübü biraz daha yönetip batırmalı, ali koç da sırasını beklemeliydi ama olmadı işte.

bir taraftan bakıyorum hiç bu tarz hesaplar içine girmeyen beşiktaş efsanesi metin tekin. diğer tarafta da oğuz çetin. beşiktaşlılar metin tekin'e sahip çıksın çünkü o beşiktaş'ı arkadaşlarının çıkarlarından daha çok seviyor.

edit: yazım yanlışı
  • hiddink gittikten sonra da milli takımdaki görevini bırakmayarak "dünyanın en pişkin adamı" ödülünü almak istiyormuş. alır bence, o potansiyeli görüyorum kendisinde.
hesabın var mı? giriş yap