• vardar ovası türküsü.

dayak zoruyla öğretildiğindendir herhalde hala duyunca bi midem kalkar yalan yok.

afedersiniz ama öyle öğretmeninde anasını sikeyim ayıca..
  • zamanımda atomu parçalayamayacağımız öğretilmiş fakat sonra bilim insanları onu da parçalayınca "boşuna mı okuduk onca şeyi lan" diye düşünmüşümdür! hele ki tarihten coğrafyaya bir çok bilginin yanlış öğretildiği bir müfredatta yetiştiyseniz vay halinize!
  • (bkz: etnoğrafya müzesi)
    beynime sabitlendi, beynimden çıkmıyor....
  • p.v=n.r.t pezevenk nurettin. nasıl unuturum.
  • en eski sınırımızın 1639 kasri-sirin antlasmasi ile iran sınırı oldugu. ilkokulda ogrenmistim neden bu kadar aklimda kaldi hatirlamiyorum. yillar sonra kpss de bile karsima cikmisti sanki diye hatirliyorum
  • "yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlı"

hangi bölge ya da hangi bitki örtüsü olduğu beni hiç ilgilendirmedi. gerçek hayatta hep karşıma çıktı ama. çünkü üst katta oturuyorduk. çatısı açıktı. bina eskiydi. yazları sıcaktan uyuyamıyor, kışın soğuktan duramıyorduk. yazın hortumla betonu sulardık geceleri serin olsun da rahat uyuyalım diye. üstelik kış mevsiminde ise yağmur ve kar yağdığı zaman su akıyordu damla damla. yağışlı yani. doğalgaz bağlanınca bir bok olacak sandım o da olmadı.

özetle, bizim evin coğrafyasında "yazlar hep sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlıydı"

ben dedim abi sobayı kaldırmayacaktık.
  • cümlenin sonuna nokta konur.
  • 3. muratin 100 den fazla cocugunun olmasi okulda neden ogretilir bilmem ama hala hatirlarim
hesabın var mı? giriş yap