• en garanti mevkii; yedek kulübesi.

yata yata para kazanırım. ohh, mis.
  • quarterback.

bu arada entry ve nick uyumu.

adam hem başlıktan hem nick'ten kısmış.
  • 4-4-2 oynayan herhangi bir takımda uzun boylu, daha az golcü ama daha çok servis yapan, sağ sola deplase olan, yanındakileri oynatan çift santrfordan bir tanesi olurdum.
  • son vuruşların, beleş gollerin ustası olarak forvet.
  • bir çok bölgede oynadım ama stoper olmanın keyfi benim için her zaman bambaşkaydı.

yani forvetler genelde yıldız olur, gol attıkları zaman omuzlarda taşınır tüm stat onun ismini haykırır, tüm takım onun etrafında pervane olurdu.
    yine sağ sol açıklar ve ofansif orta sahalarda takımın genelde elit isimleri olurlardı.

kalecilik genelde günah keçiliği olurdu. takım yenilirken hele bir de hatalı gol yemişsse.

ama stoperlik emekçi adamın işidir.
    yeri geldiğinde, gövdeni, cesaretini, yüreğini koyarsın ortaya.
    saatte 100 km hızla giden topun önüne siper etmektir kendini.
    vatanı savunur gibi savunur kalesini.

üstelik bunu karşı takımın yıldızına karşı yapar.
    senin forvetin sana yıldızsa, rakibin forveti de rakibine yıldızdır.

yine de mesela 10 tane gol engellemene karşın, forvetin 1 gol atıp galip gelirseniz, omuzlarda taşınan o olur.

sen burnundan akan teri silerek, başın önde soyunma odasını yolunu tutarsın.
    bazen rakip forvet gelir yada hocası gelir seni tebrik eder.
    işte o zaman için büyük sevinçle kaplar.

işte bu nedenden dolayı stoper olmak hayatım boyunca sevdiğim bir mevki oldu benim.
    ben biraz gizli kahramanlık seviyorum galiba.

fakat gerek futbol oynadığım dönemden, gerekse yaşım ilerledikçe anladım ki, hangi mevkide olursanız olun öğrendiğim şey, takımın hocasına yada başkanına yakın değilseniz, maalesef bir bok değilsiniz.

bu dünya gizli kahramanların değil, yalaka köpeklerin dünyası maalesef
  • kaleci tabiki
  • 3. kaleci paramı antrenmanımı yaparım paramı alırım.
  • oos pozisyonu forvet arkası. dönen topları kaleye bombalamayı çok severim.
  • defansif orta saya. gattuso'su olurum o takımın.
hesabın var mı? giriş yap