şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tek iyi özelliği sakatlanmıyor olması beşiktaşta olup bu özelliğe sahip olmak büyük yetenek
  • hakkında yazılan hiçbir şey birbirine ana avrat küfür eden renkdaşlarım kadar ilginç olmayan futbolcu.

illa kalsın demek de hata, illa gitsin demek de. eğer kulübün ve olcay'ın menfaatine uyacaksa gidebilir. kimler gitmedi ki !
  • (bkz: #65409472)

arkadaşım;

-bu sezon içerdeki karabük maçında olcay'ın performansından çok mu memnunsun?

-bu sezon içerdeki gs maçında olcay'ın performansından çok mu memnunsun da kalsın diyorsun?

-sen rize deplasmanında top oynayamayan adamın performansıdan memnun musun?

ben değilim arkadaş. bu kadar net. miladı dolmuş bir futbolcu olcay. kurtarıcı diye kulübede bekleyip, oyuna girecek diye beni strese sokmasın, güzel anılarla gitsin. ona verilen şans daha çok kerim'e verilsin. birbirinize ne çok küfür eder olmuşsunuz, birbirinizin beşiktaşlılığını ne kadar çok sorguluyorsunuz.
  • gitmek istiyorsa izin verilmesi, gitmek istemiyorsa gonderilmemesi gereken muthis sol ayakli futbolcumuz.
  • gönderilmesi hakkında ben de "bırakalım arkadaşlar romantikliği" kafasındayım. vefa bir semt ismi değilmiş miş de miş miş miş. feyyaz ı çubuklu formayla gördükten sonra bıraktım kardeşim ben o vefa yı bozasını lisesini. geçeceksin o işleri.

olcay yeteneği kısıtlı, mücadelesi yüksek, oyun görüşü iyi bir futbolcuydu. eksik özelliklerine rağmen sahada verdiği savaş ve ama az ama çok yaptığı katkı ile bu takımın "asker" oyuncularından biri oldu gözümüzde. ama ne yazık ki evlendiğinden beridir hiç bir katkısını göremedik. 1-1,5 sene öncesinde ki olcay değil artık. neden tahammül edelim?

ha, forman da 1-1,5 sene önce ki forman değil. bjk ın bu seneki transferleri ilk yarı itibariyle rezalet. alınan ve alınması düşünülen adamlar da bana umut vermiyor. yerine daha iyisi gelmediği sürece gönderilmesin. ama gelecekse de 1 dk bile tutulmasına gerek yok.
  • cok az futbolcunun besiktas'i amator bir ruhla sevdigine emin olabilmisimdir. olcay bunlardan birisidir. belki de en onemlisidir. sahada besiktas formasiyla gordugum her an "ulan ben de besiktas'ta oynasam her mac onun gibi heyecanli , coskulu olurum herhalde" diye dusundurur.

olcay ve oguzhan'in karsiligi olabilecek her hangi bir super lig futbolcusu yoktur benim gozumde. futbolda istatistik, gol, asist katkisi onemlidir ama onlardan daha onemli takimdaslik duygusu denen olgu vardir. olcay gibi futbolcular da bu yonleriyle takima istatistiksel katkilarindan fazlasini verir.

kaldi ki olcay gecen sezonun ikinci yarisina kadar en cok skor katkisi veren, takimi hucuma tasiyan, rakip ceza alanina topla en cok giren futbolculardan biriydi. senol gunes'le kimyalari tam uyusmadi sanirim. zaten senol hoca quaresma'yi kazanicak diye olcay, kerim, aras, gokhan tore ve hatta enes'i gozden cikardi.

simdi babel de alindi. artik bu futbolcularin sans bulmasi iyice zorlasti. umarim takimdan ayrilma gibi bir dusuncesi yoktur ama eger varsa da cok sasirmayacagim.
  • öyle bir oyuncu ki, bulan sevinmez kaybeden üzülmez. ama sen gene de gitme be kaptan. seviyoruz senin deli dolu hallerini
  • bu sezon inanılmaz bir performans düşüklüğü yaşayan ve kötü bir ilk yarı geçiren oyuncu.
    ama ben sorunun ailesel olduğuna inanmak istiyorum. tıpkı sosa gibi. artık eşinin hamilelik dönemi geçti , çocuğu doğdu görünüşe göre her şey sakinleşti. başka ailesel sorunları varsa halletmesi için yeterli zamanı var devre arasında.
    bu yüzden en azından ligin ikinci yarısında bir şansı daha hak ediyor olcay. geçmiş yıllarda ki performansı için en azından bu sezon sonuna kadar verilecek son bir şansı hak ediyor bence.
    çıksın sahaya , kafasını futbola vermiş halde oynasın. formayı kapabilirse ilk 11 yoksa yedekten girip canını dişine takarak oynasın , görevini yapsın. beşiktaş formasını giymek istiyorsa bunu performansıyla kanıtlasın.
    yok yine yapamaz yine performansını düşürmeye devam ederse sene sonunda hizmetleri için teşekkür edilir ve yollar ayrılır.

not: olm burda birbirinize girip manyaklaşmayın. adam performansını ve beşiktaşı takmıyorsa zaten sene sonu siktiri yer (umarım) ama bir burada ne kadar yazarsak yazalım adam oynasa da otursa da milyon eurolar kazanıyor. euro da 4 liraya yaklaştı hani.
  • hayatınızda hiç takım sporu yapmadıysanız (halı sahalar sayılmıyor) "futbolda duygusallığa yer yok" gibi cümleler kurabilirsiniz. fakat takım sporlarında "takım kimyası" diye bir şey vardır ve bunun net bir formulu yoktur. genelde formulun tutup tutmadığını yaşayarak öğrenirsiniz.

olcay işte bu takım kimyasının önemli bir değişkenidir. varlığı ve yokluğu ciddi fark yaratır. hepsini geçtim, misyon bitti, formu çok düştü gibi eleştiriler tamamen mesnetsiz. tamam, elbette kalite arttıralım ancak unutmayın; maçlar 11 kişiyle kazanılabilir ancak lig 11 kişiyle kazanılamaz. böyle adamları kadronuzda tutmak zorundasınız.

ulan bir de sanki senede 3,5 milyon alıyor adam. ya da sürekli problem çıkarıyor... dursun abicim işte bu adam kadroda. gitmesindeki riskler, kalmasındakinden çok daha büyük.

ayrıca mehmet ekici'yi neremize koyacağız? talisca'nın yerine mi, yoksa ozzy'nin yerine mi, yoksa tolgay'ın yerine mi?
  • yeteneksizliğini çirkeflik ile gizlemeye çalışan biri , böyleleri kısa vadede yararlı olabilir ama uzun vadede zarar verir