aynı isimde "ölümlü dünya" başlığı da var
  • uzun zamandır gitmeye çalıştığım fakat gidemediğim filmi dün izledim, çok nadiren gözümden yaş getiren filmlerden bir oldu, muhteşem komik, kız arkadaşım ilk bir kaç sahneden sonra “ya bu insanlar sesli bi şekilde nasıl gülebiliyorlar anlamıyorum yaaa” derken bir sonraki yarıda anırarak gülüyordu ahahah.. kaçırmayın izleyn
  • kesinlikle absürt komedi sevenlerin izlemesi gereken bir film. senaryo çok iyi , oyunculuk ise irem sak dışında gayet iyi. doğu’ya bayıldım ve serbest karakteri ise beni benden aldı, hayatımda bi insana bu kadar gülmedim. hala gülüyorum, sinema salonunda kopmaya devam edip susamayanlara da ayrıca güldüm, bi daha mı gitsem ki acaba. *
  • bu filme gidip gülmeyen arkadaşlar muhtemelen recep ivedik esprilerine katıla katıla gülüyorlardır.

son 2-3 yıl içinde izlediğim açık ara en komik ve en özgün konu anlatımlı film.

2. filmi sabırsızlıkla bekliyorum.
  • iki günde iki kere gittiğim mükemmel film. feyyaz yiğit ve doğu demirkol un harikalar yarattığı film. oyunculuk olarak sarp apak biraz geri kalmış. geri kalan herkes mükemmeldi. kesinlikle izlenilmesi gerekir
  • filmi izleyipte beğenen bi tane arkadaşımı görmedim kutsal damacana dracula tarzı filmler vakit kaybıdır izlemeyin.
  • yahu ben ömrü hayatımda bir filme bu kadar arkadaşımı zorlayarak götürmesim. her gördüğüme, telefonla konuştuğuma ızdırap çektirip izlemeleri için zorluyorum :) gidin, gönderin, pişman olmayacaksınız.
  • hiçbir filme bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. gidin.gülün.
  • türkiye’de tatlı kaçık, suç komedisinin iyi ellerde her şeyin tek bir karaktere yüklenmeden yapılabileceğini gösteren şu anlık nadide filmlerdendir. bir o kadar da eğlenceli ve güzeldir. doğu demirkol ve feyyaz yiğit’in sahneleri bize çok güzel bir güldürü sunmuştur.

ali atay ise yönetmenlikte naif sinemasına kesinlikle devam etmelidir. limonata’dan sonra ölümlü dünya ile çıtayı biraz daha yukarı taşımıştır benim nezdimde.
  • merkez bankasını soysalar daha iyiymiş falan. adam bir absürd komedi filmini sevmedi diye yükselişe bak sjjdjdjdjdjdf.
    (bkz: hele bir nefeslen yiğidim)

sinemadaki diğer 20 kişiyle katıla katıla gülerek izlediğim filmdir ayrıca. absürd komediden hoşlananların gitmesini tavsiye ederim. benim için alanında izlediğim en iyi türk komedi filmi. bu kategorideki komedilere daha önce gülmediyseniz büyük ihtimalle üzüntüyle ayrılacaksınızdır. böyle bir durum olduğunda gereksiz yükselmek yerine ilginizi çeken mizah tarzınızdaki yapımları izleyebilirsiniz.
  • tam da yerli sinemadan ümidimi kesmişken bugün izlediğim, ilaç gibi gelen absürt komedi film.

bizim komedilerin geleceği de bu olmalı bence. absürt komedi, gençler arasında çok ilgi görüyor. simpsons, family guy, south park vesair anime çizgi diziler çok tuttu bizim ülkede tüm dünyada olduğu gibi. türk mizahı da absürt komediye yakın bir mizah anlayışı içeriyor.

bizim bir çok komedi filmini yabancı dile çevirsen bir şey çıkmaz. çoğu zekice işlenmiş espri arada kaynar, güme gider. bu filmi başka ülkelerde yayınlasan gayet de anlaşılır, beğenilir gibi geliyor bana. bir şey bildiğimden değil ama izlerken yanımda yabancı bir arkadaşla ingilizce altyazılı izlesek ne olurdu diye düşündüğüm için söylüyorum. bendeki de bir tuhaf, filmi izlerken insan neden böyle düşüncelere dalar amk? absürtüz işte. genimizde var.

çok beğendim ben bu filmi. saçma sapan aksiyon filmlerine ve dizilerine taş çıkaracak aksiyon sahneleri de var ki ben hiç de haz etmem aksiyon filmlerinden. ama bu filmde bayağı olmuş, sırıtmamış yani. bir çok dizi, film klişesi eleştirilmiş, çok da komik olmuş ve güzel olmuş. hikaye su gibi akıyor. biraz da romantizm katalım diye vıcık vıcık aşk demogojisi de yapılmamış. her şey kıvamında, her şey akıcı ve hiç bir esprinin olmadığı yerlerde de gayet tebessüm ettiren, insanı içine çeken bir hikayesi ve samimi karakterleriyle hiç sıkmıyor film. kaldı ki bizim son dönemlerdeki komedi filmlerimizde, hatta yabancı komedilerde de çok karşılaşıyorum bununla, bir espri ya da şakayı sıkıştırabilmek için oldukça yapay bir sahne kurgulanıyor. yani sahnenin daha başından nasıl bir espri çıkacağını anlayabiliyorsun aslında. bu çok sinir bozucu bir durum olmaya başlamıştı. güldüren filmler bile eğlendirmemeye başlamıştı velhasıl. bu filmde espri kasma durumu yok. kahkahalarla güleceğiniz sahneler, kendiliğinden oluşuyor ve böyle olunca da yapay durmuyor. abartılı, fazlasıyla yapay karakterlerin yerini bir çok yönüyle sıradan karakterler almış. absürtlüğü veren de zaten bu. bir çeşit oceans filmine sıradan bir türk ailesini yerleştirmişsin gibi duruyor ki oyuncu kadrosunu gördüğümde kesinlikle böyle bir beklentim kalmamıştı. onun yerine güldür güldür tarzı, her şeyin abartıldığı bir komedi bekliyordum.

kısacası çok beğendim, çok eğlendim. sinemada daha sık görmek isteyeceğemiz türden bir film olmuş. emeği geçen herkesi de tebrik ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap