• - merhaba abi
    - selam, tanıdın mı?
    - hayır... tanımıyorum
    - güzelim kasma artık, biz bizeyiz...
    - birden kötü oldum abi
    - bişey içer misin?
    - ...
  • -fakat nietzche der ki...
    -geç onunla tartış istersen sıcak sıcak...
  • - neden inanmadin bana ?
    - yasadigim cografyada, zaman diliminde inananlar o kadar ahlaksiz, vicdansiz, zalim, arsiz, yuzsuz ve insanliktan uzaklardi ki baska sans kalmamisti bana.
  • -su var mı? abdest alıcam da...
  • -eveet gel bakalım, savunmanı dinleyelim?
    -tamam, tanrıtanımaz bir hayat sürdüm. ama kendi ahlak kriterlerimi yarattım ve onlardan ödün vermeden yaşadım. kimseyi öldürmedim, ağır yalanlar söylemedim. kimseye tecavüz etmedim, haklarını çalmadım, sadece kendi hayatımı ve insanların hayatını daha iyi hale getirmek için çalıştım didindim.
    -aferin evladım. konsepti kavramışsın. zaten ben o kitapları her konuda bir kutsal kitap referansına ihtiyaç duyan kullarım için göndermiştim. görüyorum ki sen amaçladığım varlık olmuşsun. hadi bakalım yürü cennete. ha aklını okudum soracağın soruyu biliyorum, merak etme ramazanda oruç tutmadığı için adam bıçaklayanların yeri cehennem oldu. senin mayandan ruhlarla birlikte olacaksın cennette.
  • a: harbiden işkence mi edeceksin şimdi bana?
    t: yok be güzel evladım, senin cezan zaten dindarlarla dolu bi dünyada bi ömür geçirmekti. daha beter işkence mi olur?
    a: öpüjjemmm...
  • a : aaa, inanmiyorum!
    t : uzatma istersen.
  • tornadan çıkmış gibi hep aynı algoritmaya dayanan esprilerle ifade edilir.

ateist şaşırır, besmele ya da şehadet getirmeye çalışır ama mutlaka yanlış söyler (bu memlekette şehadet getirmeyi beceremeyen ateist var mıdır acaba), bazen başka (ünlü) ateistlerden dem vurduğu olur, allah hadi cehenneme der (bazen "o ünlü ateistle beraber yanın" diyerek bunu yapar)..

işte algoritma bu.. tamam ilk başlarda komikti de artık gına getirmesi bi tarafa başka bi şeyi gösteriyor. daha doğrusu soru sorarak anlatmak istiyorum derdimi,

olm siz sadist misiniz? niye bütün bu diyaloglar "oh işte cayır cayır yanacaksınız, mevlam sizi kavurma yapacak" anafikrine dayanıyor.. bu canavarlığı harbiden bu kadar içselleştirdiniz mi.. biriniz de çıkıp "lan bu kadar geyiğini yapıyoruz ama harbiden bi insanın (milyarlarca insanın) işkence görmesinden zevk alacak hale ben ne zaman geldim" diye soramıyor mu kendisine..

"götünüze şişler sokulacak nıhahaha, cayır cayır yanacaksınız, diliniz tutulacak, göt olacaksınız vb" anafikirli cümleler kurup sonra bize dininizin ne süper bi şey olduğunu iddia ettiğinizde acınası göründüğünüzü ne zaman farkedeceksiniz..
  • a- ulan burasi neresi ya, olmedik mi yoksa.. aaa hsktr o ne. aboooww..aaaaaayy.. e$hedu enlaaa...
    t- sakin, tamam, sakin..
    a- affet yarabbelalemiiin..
    t- affedecek bi$ey yok sakin ol.
    a- hi, nasil yani?
    t- istemeden oldu yani.. deney yapiyordum, evren uretip saliverdim. bi baktim gerekli ko$ullar olu$an yerlerde evrimle$me cok enteresan ilerliyor. ben de kari$madim. sonra iyice zeki yarartiklar olu$tu, ben de silmeye kiyamayip buraya aliyorum.
    a- yok, yok beni imtihan ediyosun. e$hedu enlaaa..
    t- kalk ulan yerden. hepinizde de ayni tepki.. hayir bi de inanip da gelenler var, cennet diyor, huri diyor. olayi anlatirken cok mahcup oluyorum ama biraz da sizin sucunuz di mi? secdeye yatip iki gun kalkmayan adam var arkada$.
    a-.....
    t- hadi bakalim bu da kalakaldi oyle.. ulan zaten it gibi urediniz, gelip duruyosunuz. yerle$tirecek yer kalmadi. tek tek aciklama yapmaktan da usandim, toplu seansa gececem yakinda. ayri ayri hepinizin dilini ogrenene kadar da anam agladi ustelik. $eytan diyor oldukleri gibi yoket gitsin zirzoplari.
    a- $eytan?
    t- ya lafin geli$i i$te.. amaaaan bu laflari da agzima siz doladiniz zaten.
    a- ee $imdi nolcak?
    t- i$te burda devam edecen ya$amaya. boyle bi yer, her gelen cennet diye geliyor ama ali$iyorlar bir sure sonra, neyse senin oyle bi derdin yokmu$ zaten cabuk ali$irsin. dunyalilari $u bolgeye yerle$tiriyorum. artik tum gezegenleri ayri yere aliyorum ali$iksiniz diye birbirinize. sava$ cikiyor yoksa.
    a- aaa obur gezegenler mi?
    t- ne sandin yarrraaam. ahaha bak argo falan da ogrendim turklerden. neyse bu belgelerde her $ey yaziyor. beni bundan sonra gormeyeceksin..
    ... hadi. aha italyan geldi..
    t- posso aiutarlo signore?
    .
    .
  • -tanriyim ben!!!
    -......
    -taaaannrriiyiiiimm beeeeeen!!!
    -....
    -alooooooooo tanriyiiim beeeeen
    -....
    -uff yaa salaklar bak yine ateist diye agnostik getirmisiniz buraya..alin goturun bunu..
hesabın var mı? giriş yap