• ihtilalin süvarisi binbaşı fethi gürcan'ın oğlu. fethi gürcan'ın harbiyelileri adlı bir de kitabı vardır babasını anlatan.
    kardeşinin adı ise öner gürcan.

kendisiyle yapılan bir söyleşi için bkz
  • çok değerli tanımış olmaktan gurur duyduğum abimizdir.demokrat, aydın, ulusalcılık budalalığına kafa tutmuş, fikirlerini yüreklice dile getirmiş kıymetli insandır.
    yazılarını okumak için
    http://www.suvaridergi.org/…ontent/category/1/37/2/
  • ihtilalin süvarisi'ni okuduktan sonra peşinde düştüğüm ve bulmakta hiç zorluk çekmediğim, çocukluğumdan bu yana her fırsatta bilgileriyle beni doyuran, mevcut siyasi düşüncelerimin oturmasına büyük katkı sağlamış güzel insan.
  • devrimci halk partisi'nin genel başkanı.
  • bu akşam (yani 17 mart 2017 akşamı) vefat etmiştir.

her zaman katılmasam da merakla takip ettiğim ilginç fikirleri vardı. yolu açık olsun.

kaynak: kendisinin facebook sayfası. 2010'dan beri arkadaşmışız.
  • kardeşi tarafından facebook sayfasında vefatı açıklanınca daha önce yine sayfasında girdiği bir durum bildirisini anımsadım, vefatının hemen öncesinde olması hasebiyle de, özet niteliğiyle de anlamlı:

"ömer gürcan
    10 şubat ·

"yukarı makamların emri üzerine görevinize son verilmiştir. macit akman trt genel müdürü"

yukardaki tebligatla 1983'de trt deki görevime son verildi. 7 sene sonra trt ye geri döndüm. tüm birikmiş maaşlarımı ve haklarımı geri aldım ve trt den emekli oldum.

hayatımız beş para etmez şaklabanlarla mücadele içinde geçti. bugünlerde yüzbinlerce kişi yine şaklabanlarca işlerinden ediliyor.

katlanacağız...insan olmanın bedeli...
    mücadeleye devam..
    diktaya hayır ...
    ömer gürcan"
hesabın var mı? giriş yap