• 50-60 gün evvel çıkmış olmasına rağmen nasıl 6 ayda başlayan kronik ısınma sorunu olduğunu merak ettiren cihaz. gelecekten mi geliyorsunuz yoksa ultra erken prototipi mi kullanıyorsunuz?
  • iphone 6'yı bakkala gönderir, ekmek gazete aldırır, dönüşte de "para üstü nerde eşşoğlueşek!" diye tokat atar.

öyle bir cihazdır kendileri.
  • 16 gb olanı 300 64 gb olanı 350 dolar olan akıllı telefon. iphone 5s 650 850 dolar aynı kapasitelerde. baz fiyatı geçtim 16 64 gb arasındaki fark bile apple denen keriz mıknatısı firmanın müşterilerini ne kadar premium bir şekilde siktiğinin kanıtı.
  • eski oppo çalışanları tarafından yılbaşında kurulan çinli oneplus şirketi tarafından 23 nisanda tanıtılacak ve 24 nisanda 16 ülkede satışa çıkacak über telefon. 2,5 mhz snapdragon 801, 5.5 inç fhd ekran, 3gb ram, 16 veya 64gb rom, 3100 mah pil ve daha birçok özellik. ama en önemlisi telefon cyanogenmod destekli ve cm11s yazılımıyla çıkacak (android kitkat 4.4.2) ve aralıksız destek alacak. telefonun satış fiyatı da 400 dolar civarında. bu telefon bu sene piyasayı süpürür, ortalığı karıştırır bilinsin.

ekleme:

şu anda ele geçirilmiş tek bir görsel yok.

detaylar için;
    http://oneplus.net/
    https://www.facebook.com/oneplusofficial
    https://twitter.com/oneplus

http://www.youtube.com/watch?v=jt58ovcwui4

teknik özellikleri:
    [specs]
    official released phone information:
    5.5" jdı 1080p display
    snapdragon 801 (msm8974ac - quad-core at 2.5ghz)
    3100+mah battery (non-removable)
    sony exmor ımx214 6-lens 13mp camera
    5mp front-facing camera
    3gb of ram
    16gb & 64gb variants
    stereo speakers
    styleswap covers - multiple materials/textures
    single-sım card
    global lte
    gsm only
    something better than pre-orders
    no front branding
    2 year cyanogenmod support
  • tanitimi yapilmis.

ozelliklerine bakildiginda piyasadaki bircok telefondan ustun oldugu goruluyor. ama esas ustun oldugu nokta ise fiyati. 16 gb'lik modeli 299, 64 gb'lik modeli ise 349 dolardan satisa sunulacakmis ki bu fiyatlar nexus 5 haric digerlerinden oldukca dusuk.

uretici firmanin cinli olmasi belki kimilerini alirken iki kez dusundurebilir ama sonunda zaten bu islerin hepsinin cinli oldugu unutulmamali. sonunda cinliler "lan amk zaten butun telefonlar made in china, neden kendimiz guzel bir telefon yapmiyoruz ki?" diye kendilerine sorup guzel bir telefon yapmislar gibi duruyor.

tabi zaman gosterecek telefonun nasil oldugunu.
  • pili değiştirilemiyor ve micro sd kart yuvası yok nasıl kusursuz telefon geçiniz he mi.

meretin 64gb olanı 350 dolar. neyi geçiyoruz. micro sd yok pili değiştirilemiyor. amanın. bu fiyata sahipken ve detaylı incelemelerde baya bir methediliyorken önemsiz detaylar. aradaki 300 dolarla git portable pil al kendine en iyisinden. üstüne de bir nexus tabletlik paran kalsın oldu mu.

f/p olarak daha üstü zor bu aletin. baya zor.
  • türkiye'ye düzgün bir şekilde gelsin, general mobile discovery'nin yaptığına benzer bir etki yapması kaçınılmaz. devleri bitirmese de olur, yine alan çıkar, haklı sebepleri de olur ama bu telefon makul bir fiyata peynir ekmek gibi satar. sadece kağıt üzerindeki verilere göre diyorum. teknolojiyle haşır neşir adamı oturt, sen söyle biz yapalım de sana söyleyeceği telefon budur. ne eksik ne fazla. adamlar her şeyi düşünmüşler, benim baktığım yerden böyle gözüküyor. her şeyiyle oturaklı, düzgün bir iş ortaya çıkmış.

umarım bu telefon cep telefonu dünyasında bir dönüşüm yaşatır da 4-5 markanın oluşturduğu tekelden kurtuluruz.
  • birilerinin başına gelirse diye buraya not düşeyim.

amerika'dan gelen cihazımda 4g'den birden çekmeyen bir yere girip tekrar çeken yere gittiğimde mobil internete elveda diyordum, yeniden başlatana kadar sorunu bir türlü çözememiştim.

eğer böyle mobil internetin gidip bir daha gelmemesi gibi bir sorununuz var ise şunu bi deneyin.

*#*#4636#*#* tuşlayın

açılan menüde telefon bilgilerine tıklayın(ilk menü) ordan da yukarda 3 nokta var oraya tıklayıp radyo bandını seçe tıkladıktan sonra eu bandını seçin, yaklaşık 1 haftadır sorun yaşamıyorum bu şekilde.
  • sevgili nexus 5'imin ekranının kurulmasın sonrası sahibi olduğum oyuncak. kurcalıyorum ve kırbaçlıyorum şu an. gerçekten akıyor gidiyor.

- çok hızlı. çok çok hızlı.

- kamerası nexus 5 den çok iyi ama yeni samsung'lardan iyi değil. 4k video çekiyo. 720p'de 120fps yavaş çekim modu var. kamera uygulaması çok kullanışlı.

- ekran orta iyi. 5.5 inch bence en ideal telefon ekranı. parlaklık güzel. renk sıcaklığı vs. detaylı olarak değiştiliyor.

- ses kalitesi orta iyi. dahili ekolayzır var. kulaklık ile müzik olayını denemedim ama özel bir beklentim yok.

- yazılım; bu cynogen denen meret bu telefonu almak için başlı başına bir sebep. bu kadar stabil ve pure andoride yakın ama aynı zamanda bu kadar özelleştirilebilir bir rom olamaz. emeği geçeni seviyim.

- malzeme kalitesi çok iyi. özellikle siyah sandstone çok fena bir şey. tasarım da aynı derecede özgün ve güzel.

- çok hızlı demiş miydim?

- 64gb dahili hafıza müthiş bir şey. özgürüm artık amk!

- kutudan kulaklık çıkmıyor, usb kablosu çok şık. şarj aleti eu uyumlu değil çevirici lazım.

- şarj süresini henüz tam test edemedim. açtığımda %30 olan aleti 4 saat kadar kurcaladım ebesine atladım %9'a indi. iyi gibi görünüyor. amperi mamperi yüksek zaten.

- ben kendi pasaportuma kaydettirdim ama imei değiştirme yöntemi de varmış. (pek tavsiye edilmiyor)

mutluyum kendisi ile.
  • sevgili oxytonic sayesinde aldığım ve üç haftadır elimden bırakmamacasına kullandığım telefon.

artılarından sürekli bahsediliyor ancak ben de bir kaç şey yazayım. pil performansı gerçekten iyi. hala yeni diye övmemeye çalışsam da şirket hattını kullandığım s4 mini'nin ilk zamanlarıyla dahi kıyasladığımda yoğun kullanımda otuz saat insanı aletin pilli olduğunu unutturacak kadar başarılı. video izlemek hem ekran kalitesi hem boyutları itibariyle çekici. boyut demişken çok büyük olduğunu düşündüğüm telefona alışmam üç günü geçmedi. elime daha ufak boyutlu telefonları aldığımda oneplus one büyük değil de diğerleri küçükmüş gibi hissediyorum. ama yinede telefonu tek elle kullanmak (sörf, yazı) biraz antrenman gerektiriyor. evde bulunan g3'le ara ara kıyaslama yaptığımda kamera hariç büyük bir fark göremiyordum ta ki dün akşam g3'e lollipop gelene kadar. one'a stabil sürümün gelmesi için bir kaç gün daha beklerim yoksa nightly'e devam gibi gözüküyor. performans açısından söylenecek fazlasıyla iyi dışında bir şey yok. cyanogen mod her zaman ki gibi güzel. telefon güzel. eğer ki pasaport kaydı da yaptırabiliyorsanız tadından ve fiyatından yenmeyecek bir telefon.

not: imei değiştirme konusunda olumlu ya da olumsuz tavsiyelere açığım.
hesabın var mı? giriş yap