• oneweb ilk seri üretim uyduları üretmeye hazırlanan bir şirket. amaçları atmosferin yakın katmanlarını adeta uydulardan oluşan bir duvarla örerek dünyanın her noktasına ucuz ve ulaşılabilir internet sağlamak.

yönetim kurulu ise adeta şampiyonlar ligi;
    richard branson- malumunuz virgin den
    greg wyler- bu abinin hikayesi çok ilginç, annesi cinayete kurban gitmş bu bulmş
    thomas enders- airbus ceo'su

linki de verelm de bu şirket değerlenir, hisse versenize bana
    ana sayfa
  • 650 uyduluk küresel internet servisi kurmayı amaçlayan oneweb için ilk 6 uydu uzaya fırlatıldı. 2021 yılı itibari ile tüm dünya'da hizmete başlamayı amaçlıyorlar. hali hazırda 2 milyar dolardan fazla finansman sağlamış durumdalar.
  • 2020 yılına kadar alçak yörüngeye yerleştireceği 650 adet uyduyla dünyanın her noktasına genişbant internet hizmeti sunmayı planlıyor. *
    benzer girişimler:
    project kuiper
    starlink
  • global internet çapında (bkz: starlink) ve amazon'un sağlayacağı (bkz: project kuiper)'e büyük bir rakip olabilir. fırlatılan test uyduları başarılı bir şekilde bağlantıyı sağladı.
  • su anda yorungeye yerlestirmek uzere 34 uydu gonderiyor. toplamda 648 adet olacak.

canli izlemek isteyenler icin link
  • coronavirüs sebebi ile iflas ettiğini açıklayan startup. 648 adet uydu fırlatmayı planlayan firmanın uzayda hali hazırda 74 uydusu bulunuyordu. yapılan hesaplara göre 2.6 milyar poundluk yatırım alan firmanın projeyi tamamlayabilmesi için bu rakam 2 katına ihtiyacı bulunuyordu.
  • covid-19 pandemic yüzünden iflas eden öncü bir uzay startup şirketi.
    eğer şirkete ve tabiki varlıklarına alıcı çıkmazsa örneğin dünya yörüngesine yolladığı 74 uydudan artık ingiliz hükümeti sorumlu olacak.
  • mart 2020 itibariyle covid-19 salgını sebebiyle çalışan sayısını 531'den 74'e düşüren ve mayıs 2020'de geri kalan 74 çalışanının bir kısmını da maaşlarını ödeyemediğinden kaybeden havacılık-uzay şirketi.
  • çankırılı gardaşımız boris johnson, 74 uyduya sahip bu şirketin 45%'lik hissesinin birleşik krallık hükümeti tarafından 500 milyon $'a satın alındığını belirtmiş.

memur kafasıyla takılmazsalar (ki 50%'yi geçmemiş olmaları bunu engeller) vizyoner hareket olmuş.
  • 2022 sonuna kadar arianespace'e 16 soyuz uçuşu sağlayacak olan şirket.
hesabın var mı? giriş yap