• somut olarak rastlamadigim ama olsa iyi olur dedigim hizmet.
  • - asl, nbr, lol.... bunaliyorum. yardim edin bana.
    - http://www.bangbus.com/
    - mute$ekkirim.
  • psikoloji, ancak konuşularak halledilebilen bir konu olduğu için olsada pek işe yaramayacak oluşum.
  • iki sene önce avrupa psikoloji öğrencileri birliği federasyonunun kongresinde tartışılan bir konu. estonya'da yürürlükte olan artıları kadar eksileri olan bir hizmet. türkiye'de gerçekleşmesi için ciddi bir alt yapı ve para gözlü olmamak gerekior die düşünüyorum
  • hemen offline psikolojik yardima donu$mesi beklenen yardim.

- bunaliyorum, daraliyorum, intihari du$unuyorum!
    - yapma sakin. bir yol bulabilirsin.
    - nasil?
    - beraberce bir yol buluruz belki.
    - goru$elim hemen o zaman. a/s/l? ilk goru$te a$ka inanir misin?
  • sozlukte 'online psikolojik danismanlik' basligi acmak isterken zaten sozlukte online psikolojik yardim basligi oldugunu gordum.

an itibari ile twitterda #onlinepsikolojikdanismanlik hastag'i da olusturmus bulunmaktayim.
    suraya da su sekilde aciklamasini copy paste yapayim.

(bkz: reklam mi oldu bu?)
    (bkz: reklam yok reklam yok!)

basligi ilk okudugunuzda ne dusundunuz? sizce, sizin de ihtiyaciniz var mi biriktirdiklerinizi, kimseye anlatamadiklarinizi anlatmaya?unutmayin, insan kalbi ve beyni yasanmisliklarla, iyi veya kotu, dolar. ve bir sure sonra icinizde yer vermezseniz, biriktirdiginiz hersey psikolojik ya da fiziksel bir rahatsizlik olarak size geri doner.

peki nedir online psikolojik danismanlik ve nasil gerceklestirilecektir?avrupada uygulanan bir sistemdir. rehberlik ve psikolojik danismanlik yapan kurumlar bir danismana, psikologa gitmenin halk icin atilmasi gereken buyuk bir adim oldugunu bildikleri icin, anonim olarak bir online danismanlik yontemini kullaniyorlar. bireysel ve grup seanslarindan farklilik gosteren tek kisim internet uzerinden yapiliyor olmasi. bir de istediginiz an 7/24 mail atma sansina sahipsiniz. bu da en buyuk avantaju tabi ki.cikmazda olup da problemlerini kendileri cozemeyenler ve bir psikologa ya da psikolojik danismana gitmeye cesaret edemeyenler internet uzerinde psikolojik danismanlarla iletisime geciyor.

toplumumuz icin de halen bir tabudur psikologa gitmek ve psikolojik destek almak. bu nedenle avrupa’da da uygulanan ve kurumlar araciligi ile verilen ‘online psikolojik danismanlik’i ben de bireysel olarak yapmaya karar verdim.konusmak ya da danismak istediginiz, yalniz cozemediginizi fark ettiginiz her sikintinizi, sorununuzu paylasabilirsiniz bu online danismanlik suresinde. cocuk egitimi, genclerin aileleri ile yasadiklari problemeler, iliski problemleri vs vs. kisaca problem yasadiginiz ve guvenebileceginiz birine anlatmak istediginiz butun problemleriniz icin yardimci olacagim.

unutmayin; kendinizi gozardi ettiginizde problemlere goz kirpmis olursunuz. damla damla biriktirir insan icinde. ve sessiz bir firtina alip gider sonra hepsini.
  • psikologa gitmeme veya gidememe durumları için önemlidir.
    avantajları olduğu kadar dezavantajları da mevcut. online hizmeti veren kişinin ehliyet sahibi olmama durumu danışmanlıktan kaynaklı önemli sorunlar çıkarabilir.
    buna benzer bir uygulama yapmaktayım.7/24 destek diyebileceğimiz danışanların istediği saatte aramasını sağlayarak yaşanılan sıkıntıların veya çıkmazların anlık desteklerle çözümlenmesi, değerlendirilmesi sağlanıyor. danışanlarımın memnuniyeti bu durumu sürdürülebilir kılmaktadır.
  • bu yıl katıldığım bir konferansta ırvin d. yalom bu konuda şöyle söylemişti, 'baştan olumsuz bakıyordum, sonra bir danışanımla denedim uzak bir yere gittiği için ve olabildiğini gördüm' dedi. aynı kelimelerle değil tabi ki ama genel anlamda düşüncesi olumluydu.
hesabın var mı? giriş yap