• 6. nesil bir yazar ayrica
    (bkz: on standby)
  • bi zamanlar gecemi gunduzumu paylaştığım sırdaşım..adam benden sonra girdi benden önce mezun oldu gitti kanadalara..walla bravo..bi zamanlar dediğimiz gibi would you staaaaand on stand by..
  • 2 yıl ön hazırlık aşaması 22 yıl bilfiil olmak üzere toplamda 24 yıldır hayatımı güzelleştiren kişi.. 24. yaşını doğduğu topraklardan cok uzaklarlarda dolduran yazar.. kendisi burada olamasa da doğum gunu fener alaylarıyla kutlanacak, onca yılın klasiği cikolatalı rulo pastanın mumları üflenecek, fotograflar çektirilecek ve eski doğum günü anıları yaşatılmaya devam edilecektir.. ve özlemle beklenen geri dönüş gerçekleştiğinde: "ustune bir hırka giy belini üşüteceksin", "su an hangi kitabı okuyorsun" , "amaan ne gerek var pahalı sampuana ucuzları daha guzel yıkıyor walla" "çocuklar gençliğinizin kıymetini bilin yapın birer sevgili gezin tozun" gibi cümlelerin yankılandığı kalabalık aksam sofralarına yeniden oturulacaktır.. ve son yıllarda birçok ferdini gurbete kaptıran akşam sofraları birgün mutlaka mazide kalan satafatlı gunlerine yeniden kavuşacaktır..
  • ayrılık katlanılmaz olduğundan mıdır nedir sesi kulaklarımda çınlamaya başlamış olan insan.. kimi zaman baska sehirlerde yasamak zorunda kalsak da ayrılık hiç bu kadar uzun sürmemişti.. her zaman kütüphanesinin kitaplarını asırmak için daldığım balıkçıoğlu işhanı manzaralı kucuk odayı bu kez hırsızlar tarafından darmadağın edilmiş, bütün anılar ortaya sacılmıs bulunca gozlerimin dolmasına sebep olan kişi..
  • bir gecede büyüyen insandır efendim.. olay soyle gelişmiştir..

yıl: 89 ya da 90
    mekan: onstandby beylerin evi
    aksam yemegi bittikten sonra tupitupite bir onceki aksamdan yarım kalan super eglenceli yakalamacılık oyunlarına devam etmek ister..

tupitupite: ee hadi baslayalım oyuna
    onstandby: ıı oynamıcam ben
    tupitupite: neden ki? sıkıldıysan baska bir şey oynayalım saklambac mesela
    onstandby: hayır oyun oynamıcam ben artık
    tupitupite: neden ama?
    onstandby: ben artık büyüdüm.. oyun oynamaktan hoslanmıyorum
    tupitupite: ?!

bak yine sinirlendim sabah sabah..

edit: kendisinin konuya iliskin aciklamasi da soyledir:

"ya ben aslinda onceden buyumustum de sana soyleyemiyordum bir turlu"
  • 26'ya girmiştir.. kendisini bir anıyla kutlmak isterim.. söyle ki;

yıl: 88-89
    mekan : kavaklıdere
    izciliğe merak saran onstandby, surekli izcilik soyle super boyle super diye nispet yapmaktadır. bunun üzerine, aile buyuklerinden biri (ki parlak fikrin sahibi kim hatırlayamıyorum) "hadi o zaman siz izci olun, sokakta tur atın** daga gitmeden de izci olunur" fikrini ortaya atar. bunun üzerine iki salak, annelerinin yaptığı kekleri, kurabiyeleri falan torbalarına doldurup, ankara marşı söyleyerekten kavaklıdere sokaklarında tur atmaya başlar. fakat o kekler falan bir sure sonra tupitupiteyi tahrik eder, nevaleyi oradaki bir apartmanın bahçe duvalarına çöküp mideye indirmeyi teklif eder ve olaylar gelişir:

tupitupite: ya ben yoruldum
    onstanby: izci yorulmaz
    t: ya yoruldum ama bari sunları yiyelim sonra devem ederiz yine
    o: hayır onları hak etmeliyiz
    iş inada biner,
    t: iyi ben yoruldum eve donerim o zaman,
    o: aa izci mızıkcılık yapmaz
    t: banane ben donerim
    vee top aglara gider,
    o: iyi yiyelim ama sonra devam edicez tamam mı
    t: tamam tamam
    borekler yenir, sonra bir agırlık coker.. eve donulur..

son not: kumasının iyi olduğu tee o zamandan belliymiş tabii.. bak o 26 yaşında bir adam oldu, biz hala..
  • kanadadaki bir üniversitenin koridorlarında ayagında parmak arası terklikler ve elinde mugla volta atarken görülmüştür***

(bkz: tebrikler doğrusu)
  • ben anlatmakta zorlanıyorum kendisini anılar anlatsın, gec de olsa dogum gunu geleneği bozulmasın..
    tupitupite depresyona girmiştir*** onstandby'ın evini sigara tablası ve birahaneye çevirme konusunda kararlı adımlarla ilerlerken, onstandby bey eline sazı alır, diyalog başlar:

o: şimdi sen soyle boyle hissediyorsun.. her sey kotu geliyor
    t: evet
    o: sanki dünyada her yer kotu bir onun yanı guzel
    t: evet
    o: hevesin yok hiç bir sey yapmaya
    t: evet evet aynen
    o: kabına sıgamayorsun
    t: evet ya.. sen nasıl anlıyorsun beni bu kadar iyi ?? kaplansın aslansın..
    o: yapmakla yükümlü olduğun işleri yapmıyorsun. sorumluluklarını yerine getirmiyorsun bu seni iyice depresyona sokuyor
    t: evet ya napıcamı bilmiyorum
    o: ama zaten senin işler, toefl falan cok sıkıcı işler yaa.. ben de bıdı bıdıyla ugrasırken oyleydim cok sıkıldım daraldım falan ayy cok sıkıcıydı anlıyorum seni ben..
    t: ?!?
    ...
    t: gidip bira alıyım ben
    o: sen dur ya ben alırım.. hşş ayıb ettin..
  • başımın üstündeki çatıdır efendim***

(bkz: çatısız kadınlar)
  • tiynetsiz ve kesinlikle anlayışsız.. adam dediğin dogum gunu kutlama entrysinden belli olur*

(bkz: #20347158)
hesabın var mı? giriş yap