• bi zamanlar gecemi gunduzumu paylaştığım sırdaşım..adam benden sonra girdi benden önce mezun oldu gitti kanadalara..walla bravo..bi zamanlar dediğimiz gibi would you staaaaand on stand by..
  • mutlulugu son entrylerinden okunuyor.. sonunda dis gorunusuyle ve bedeniyle barisarak, fazla kilolarlarla da mutlu olunabilecegini ogrenmistir, gerisini koyverebilmistir.. helal olsun***

(bkz: #20779597)
    (bkz: #20779589)
  • bugun itibariyle bir yil daha yaslanmakla kalmayip; 30 yasina sadece 365 gunu kalmis insancagiz.. gelecek on yildaki hayat terminolojisinin, ultra prima, saglik sigortasi, ozel okul, dershane taksidi gibi kavramlarla genislemesinin onundeki tek engel simdilik sadece kamucell gibi gorunuyor.. tarife sinirsiz mesaj olayini kapsamadigindan hakkinda, "smste cimri davraniyor" seklinde sikayetler aliyorum.. ne yalan soyleyeyim benim de bazi tecrubelerim oldu bu konuda dogrusu:

t*: abi selam aksam kalacak yerim yok da benim sana gelebilir miyim? (sms)
    o*: ... (yanit gelmez)
    t: olm kalacak bir yere ihtiyacim var diyorum basimin ustunde bir cati olsun istiyorum cok mu fazla sey istiyorum?
    o: ... (saatler gecer ama yanit yok, kalacak yer de...)
    aksam tupitupitenin telefonu calar
    o: baksana ben eve geciyorum ne zaman geleceksin?
    t: gelebilir miyim? emin misin? musait misin?
    o: sacmalama abi soruya bak.. ahah bu arada o son mesajina cok guldum ahahhaa
    t: ?!?

tupitupite yurt disindadir ve turkiyedeki kardesine acil birsey soylemesi gerekir ulasamayinca gtalkta onstandby beyi yakalar

t: baksana ya bizim kiza soyle birsey demem lazim acil, bana su konuda bir mail atmasi lazim bittiri bittiri
    o: ha tamam ben arayip soyluyorum hemen simdi..
    t: arama telefonu acamaz derstedir simdi, mesaj atsan..
    o: haa tamam birazdan ararim o zaman..
    t: ya ders uzun surebilir sen mesaj at istersen
    o: ee tamam sik sik ararim..
    t: abi mesaj atar misin?
    o: ... (yanit yok)

bir de soyle bir seyler var alakali olabilir:
    iyi ki varsin
  • bu adamla yillarca dalga gecildi, tekrara duserek konusuyor, bir kelimeyi iki kere kullanmadan cumle kuramiyor diye** ama ben simdi dusunuyorum*** bu illa bir maraz olmak zorunda degil, olaylara reklamci gozuyle yaklasmak da olabilir onunkisi.. yani adam bir seyi ilk soylediginde sozel; ikinci soylediginde gorsel hafizaya hitap etmeye calisiyor olabilir.. ornekleyelim:

onstandby: abi opel corsayi(burada anlam olarak opel corsa, sozcuk hafizasina hitap ediyor) seviyorum ben ya.. opel corsa'yi(burada da opel corsa logosunu gozumuzun onune getirmemizi istiyor)

ya da
    onstandby: abi sozlukte(sozcuk hafizasi) var ya kizlar hasta bana ya.. sozlukte(eksi sozluk logosu geliyor)
  • nasihat veren 30.0 versiyonunu israrla bayiinizden isteyiniz, adam 30'u bekliyormus konusmak icin, bir konustu, has konustu, cok da iyi etti hani...
  • tiynetsiz ve kesinlikle anlayışsız.. adam dediğin dogum gunu kutlama entrysinden belli olur*

(bkz: #20347158)
  • 2 yıl ön hazırlık aşaması 22 yıl bilfiil olmak üzere toplamda 24 yıldır hayatımı güzelleştiren kişi.. 24. yaşını doğduğu topraklardan cok uzaklarlarda dolduran yazar.. kendisi burada olamasa da doğum gunu fener alaylarıyla kutlanacak, onca yılın klasiği cikolatalı rulo pastanın mumları üflenecek, fotograflar çektirilecek ve eski doğum günü anıları yaşatılmaya devam edilecektir.. ve özlemle beklenen geri dönüş gerçekleştiğinde: "ustune bir hırka giy belini üşüteceksin", "su an hangi kitabı okuyorsun" , "amaan ne gerek var pahalı sampuana ucuzları daha guzel yıkıyor walla" "çocuklar gençliğinizin kıymetini bilin yapın birer sevgili gezin tozun" gibi cümlelerin yankılandığı kalabalık aksam sofralarına yeniden oturulacaktır.. ve son yıllarda birçok ferdini gurbete kaptıran akşam sofraları birgün mutlaka mazide kalan satafatlı gunlerine yeniden kavuşacaktır..
  • ayrılık katlanılmaz olduğundan mıdır nedir sesi kulaklarımda çınlamaya başlamış olan insan.. kimi zaman baska sehirlerde yasamak zorunda kalsak da ayrılık hiç bu kadar uzun sürmemişti.. her zaman kütüphanesinin kitaplarını asırmak için daldığım balıkçıoğlu işhanı manzaralı kucuk odayı bu kez hırsızlar tarafından darmadağın edilmiş, bütün anılar ortaya sacılmıs bulunca gozlerimin dolmasına sebep olan kişi..
  • 26'ya girmiştir.. kendisini bir anıyla kutlmak isterim.. söyle ki;

yıl: 88-89
    mekan : kavaklıdere
    izciliğe merak saran onstandby, surekli izcilik soyle super boyle super diye nispet yapmaktadır. bunun üzerine, aile buyuklerinden biri (ki parlak fikrin sahibi kim hatırlayamıyorum) "hadi o zaman siz izci olun, sokakta tur atın** daga gitmeden de izci olunur" fikrini ortaya atar. bunun üzerine iki salak, annelerinin yaptığı kekleri, kurabiyeleri falan torbalarına doldurup, ankara marşı söyleyerekten kavaklıdere sokaklarında tur atmaya başlar. fakat o kekler falan bir sure sonra tupitupiteyi tahrik eder, nevaleyi oradaki bir apartmanın bahçe duvalarına çöküp mideye indirmeyi teklif eder ve olaylar gelişir:

tupitupite: ya ben yoruldum
    onstanby: izci yorulmaz
    t: ya yoruldum ama bari sunları yiyelim sonra devem ederiz yine
    o: hayır onları hak etmeliyiz
    iş inada biner,
    t: iyi ben yoruldum eve donerim o zaman,
    o: aa izci mızıkcılık yapmaz
    t: banane ben donerim
    vee top aglara gider,
    o: iyi yiyelim ama sonra devam edicez tamam mı
    t: tamam tamam
    borekler yenir, sonra bir agırlık coker.. eve donulur..

son not: kumasının iyi olduğu tee o zamandan belliymiş tabii.. bak o 26 yaşında bir adam oldu, biz hala..
  • kanadadaki bir üniversitenin koridorlarında ayagında parmak arası terklikler ve elinde mugla volta atarken görülmüştür***

(bkz: tebrikler doğrusu)
hesabın var mı? giriş yap