• ekidne olarak da bilinen hayvan. aborijinlerin en sevdikleri yiyeceklerden biridir aynı zamanda. avlayıp avlayıp misafir sofralarında sunarlar.
  • gecenin bir vakti, adsl modemimin içinden hatalı setup cdsi çıkmasını keşfetmem sonrası bir msg ile setup cdsi içeriğini icq dan tarafıma göndermiş, dial up eziyetimin son bulmasına adslin icadı kadar büyük bir katkı sağlamış bir güzide sözlükçü..sonrasında gördük ki bir yol arkadaşıdır kendisi aynı zamanda.. sözlüğe ve kendisine bir kez daha şükranlarımı sunuyorum..
  • cocuk sahibi olmaya karar verdiğim(iz)de aynı şehirde yaşıyor olmaya dikkat edeceğim üç kişiden biri.
    (bkz: hızır hamile servisi)
  • doğu yollarında telef olmasından endişe duydugum postmodern cevat kelle, kocaman kocaman toblerone hediyecisi, bahçede keyifle kahve içmeye fırsat olmayan canım arkadaş.
  • kendisine koca bir paragraf entry yazdıktan sonra odaya misler gibi dalan sayın caiphas yüzünden bir heyecala mouse'a dokunup bir önceki sayfaya atladığım, entrysini kaybettiğim can insan. çok seviyorum ben bunu. :)
  • venezuella ve brezilya ormanlarında yaşayan, ağaçları mekan tutan, boyu 70 cm olan, küçük bir memelidir. hayvanın kuyruğu vücudundan uzundur, bu kuyruğunu ağaçlara asılmak için kullanır. gündüzleri dinlenerek geçiren ve geceleri küçük kuşları, böcekleri, sürüngenleri avlayarak beslenen bu hayvanın dişisi her defasında 7 tane yavru dünyaya getirir. yavrular doğumda kördürler ve tüyleri yoktur iki ay sonra tüylenirler ancak sadece 6-8 hafta sonunda kendi başlarına avlanmaya çıkarlar.
  • "ölü taklidi yapmak" anlamında kulanılan "play possum" deyişinin ortaya çıkmasına neden olan keseli memeli. tehlikeyle karşılaştığında dudakları gerilir, ağzından köpükler çıkar, kalp atışları durma noktasına kadar yavaşlar, düşman uzaklaşır, opossum hayatına devam eder.
  • kedi kadar buyuk ve fare kadar kucuk turleri olan hayvan. persimmon meyvesini cok sever. cok iyi olu taklidi yapar. cizgifilmerdeki gibi kuyruguyla agaca basasagi asilmaz, yavru olanlar ise bir sureligine sallanabilirler, kuyrugunu daha cok denge organi olarak kullanir. meksika'da, dogurganligi arttirdigina inanildigi icin kuyruklari yeniyormus. ayrica possum adinda kuzenleriyle karistirilabilir.
hesabın var mı? giriş yap