• benim var bunu oluşturduğum bir iki yakın arkadaşım. adamla bakıyorum ne sevdiğimiz müzik türü, ne hoşlandığımız filmler v.s uyumlu değil. ama sürekli birlikte ve iyi vakit geçiriyoruz. demekki arkadaşlık, dostluk benzer şeylerden hoşlanmakla alakalı değil. elektrik meselesi. ilginç tabi.
  • lisede veya üniversitede aynı sınıfı veya bölümü paylaşan öğrencilerdir.

-okul bitince "yakın arkadaş" olmayacaklardır.

-birbirlerini görmemezlikten geleceklerdir, çünkü birbirlerini görmeye bile katlanamıyorlardır.

-ortak bir buluşmada yer almayacaklardır.

-ortak bir buluşmada yer aldıkları takdirde en az 2 saat içgüdüsel olarak, birbirlerine hava atmaya çalışacaklardır.

ör: ben şurada okuyorum. ben şu puanı aldım. ben şurada çalışıyorum. ben araba aldım. ben sevgili yaptım vs.
    herkes eteğindeki taşları döktükten sonra, birbirlerinin yaptıklarını alaya almaya başlayacaklar, bu sayede ön planda olmaya ve "bakın en süper b*k benim." demeye çalışacaklardır.

ayrıca (bkz: yalnızlık/@cevre dostu kav)

edit: imla
  • birbirlerine saygıları varsa, birlikte vakit geçirmek isteniyorsa zor değil. yeni şeyler keşfedelim!
  • berbat bir durumdur.iki yakın arkadaşım bunu yaşadı ve şuan birbirlerinin adını ağızlarına bile almak istemiyorlar.siz siz olun sizi kullanmaya çalışan insanlarla arkadaşlık etmeyin,ettirmeyin.sonra kötü oluyor
  • görünürde yakın arkadaşlardır muhtemelen. birbirlerini kullanırlar.
  • bu sebepten o arkadaşlık çok da ileriye gitmez. samimi bir ortam oluşmaz. ayda yılda bir kez görüşülür, konuşulur.
  • yakınlık derecesi tartışmaya açık arkadaş çeşidi.
  • çok kritik konularda ayrışmıyorlarsa (abartıyorum şimdi, çekilin kenara) belki de en doğal arkadaşlık biçimidir. insanları genelde ortak beğeniler üzerinden izleyip katarız hayatımıza ama yöntem, her şeydir ve sarsılmazdır. aynı şeylerden hoşlandığın birçok insanın tarzı, karakteri senden fersah fersah uzaksa, gün gelir, (bu kez abartmıyorum) sırf böyle biri hoşlandığı için bile kendi sevdiğin şeylerle arana mesafe girebilir.
hesabın var mı? giriş yap