• zaten birşey hatırlamamaya yönelik eğitim sistemimizin orta devresinde yapılanlardan hatırımızda kalanlar. hatırlayabildiğim en iyi örnek pek bi muhterem fakat adını hatırlayamadığım bir matematik hocasının cümlesi "mutlak değer içinden sen bile pozitif çıkarsın".
  • herkesi çok yakışıklı güzel sanıp kendini çok çirkin hissetmek.
  • muhasebe sınavında kopye çekerken densizin birinin kopye çektiğimi öğretmene söylemesi. dört beş satır olan bu cevabı yazarken ezberlemiş olmak; örtmenin sen kalk ayağa bakiym demesi; tahtada şu tanımı anlat demesi. takır takır soruyu cevaplamam; kopye çekti diyenin öğretmen tarafından azarlanması.
  • sınıfın başkanı olmam vesilesiyle herkesin numarasını ezbere bilerek -ki hala hemen hemen hepsini bilirim- yoklama almam ve bunu gören fen bilgisi öğretmeni tarafından sözlüme 100 verilmesi.
  • dönem yeni başlamışken kıyamet kopan boş derste müdürün sınıfı basması. kim bu sınıfın en yaramaz öğrencisi demesi. bütün parmakların beni göstermesi.
    müdürün beni sınıf başkanı yapması. çıt çıkarsa öldürürüm seni diyip sınıfı terk etmesi ve gerçekten çıt çıkmaması. bütün pislik bendeymiş meğer.

(bkz: based on a true story)
  • bir erkek olduğum halde bez bebek yapıp, halı dokuduğumu unutamam. bir de orta iki ikinci dönem resim dersi on üzerinden dört gelmişti! ilk dönem de beş. az kalsın resimden bütünlemeye kalacaktım.

otuz bir çekmeyi de orta birde türkçe dersinde bu islemi yapan çocuklardan öğrenmiştim. yuh lan!!
  • resim dosyasıyla, ders kitaplarıyla öğrenci döven türkan hoca.

sıraların üstünde öğrenci kovalayan din öğretmeni.

simiiiiiiiiiiiiiiiit. (bkz: #2017627)

sınav sırasında kağıt değişmek.

okuldakilerin deliyürek dizisinin son bölümünün analizini yapması.

pelin...
  • orta 2. sınıfta türkçe hocamız yüzünden her türkçe dersinde 40 kişinin karşına çıkmak zorunda kalıyordum. sınıf başkanı olduğumdan mütevellit zaten genelde hocalara şu var şu yok diye izahat veriyordum ama bu kadının istedği üzeri kendisi olmayanları yazarken ben sağında durup sınıfa hitaben "arkadaşlar dersimiz türkçe konu sessizce okunacak" diye sesim çıkabildiği kadar sınıfa bağırıyordum. amaç ne hala anlamış değilim;ama psikopat hocamız bunu her ders yaptırıyordu ve bu esnada yüzümde herhangi bir gülme belirtisi farkettiği anda azarı basıyordu.

aman allahım ne kabus dolu anlardı sınıftakilerde muzur olunca mecburen ben de fazlasıyla azarı yiyordum.
  • çıkma teklif etmek kavramı, eteğin belini kıvırmak, çorabın kaçması, beyaz gömlek, örgülü saç zorunluluğu, kimlerin regl olduğunu merak etmek, regl olmanın nasıl bir şey olduğunu merak etmek, regl olmanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmek, bir yazda 10 cm uzamak, çocuk aklıyla yetişkin bedeninde dolanmak.
hesabın var mı? giriş yap