• osmanlı devleti'nin, ikincisi son ve nihai olacak şekilde, iki defa yıkıldığı şehirde * * kurulmuş,

osmanlı devletinin en büyük düşmanlarından bizans'ın bayrağını * kendisine renk olarak seçmiş,

osmanlı devleti tarafından kanlı bir şekilde tasfiye edilen teşkilatın ismini * taraftar topluluğuna vermiş,

tarih bilgisinden yoksun insanların yarattığı, ucube spor kulübü.
  • sırf sayelerinde ptt 1. ligini seyretmemi sağlamış klüptür. kiminle oynuyorlarsa karşı takımı tutuyorum. zaten ben seyretmeye başlayalı 1. sıradan 4. sıraya indiler. benimle dalaşılmaya pek gelmez diyorum arkadaş.
  • 2015 yılında başakşehirin ardından ligi beşinci bitirdi.
    2016 yılında uefa avrupa ligi gruplarından birinci çıktı.
    2017 yılında melih gökçek ankara büyükşehir belediye başkanlığı görevinden kovuldu.
    2018 yılında osmanlıspor ptt 1. lige düştü.
    2020 yılında osmanlıspor 2. lige düştü.
    2021 yılında osmanlıspor 3. lige düşecek.
    2022 yılında osmanlıspor kapanacak.

darısı başakşehirin başına.
  • bir ankaragüçlü olarak "her sene bir alt kümeye, en sonunda da yallah amatöre" dediğim çakma proje takımı.

100 yıllık kulübü istediği gibi avucuna alıp at oynatamayınca, tamamen kıskançlık, rant ve inat uğruna kurulan bi kulüp bunlar.

kulüp bile değil.
    sülük gibi ankara'nın, ankaralının parasını yıllarca emdiler. ankara halkı ankaragücü taraftarına "ıyy kavgacı, ıyy holigan" diyeceğine bu takımın hesabını sorsun. hepinizin otopark, harfiyat, vergi harcamalarınız buraya gitti.

ankaragücü 5 senedir işte bu adaletsizliğe başkaldırdı. sonuç olarak bu proje takımı amatöre giderken ankaragücü kızılay'da 40 bin kişiyle meşale yakıp şampiyonluk kutladı.

son olarak;
    "osmanlıspor yok olsun. yazıklar olsun.."
  • teknik direktör osman özköylü'nün istifa ettiği takım.

yerine oğlu orhan özköylü geçecekmiş.
  • avrupa kupalarındaki yenilmezlik serisini 7'ye çıkaran kulübümüz. bunların 6'sında gol yemedi.

eğer zürih maçlarından en az 4 puan çıkarırsa gruptan çıkma şansı yüksek. gruptan lider çıkar; bir sonraki turda şahtar gelir. bu da ayrı bir şans tabi. zaten seneye şahtar'ı türkiye ligine almak lazım dinamo kiev'le beraber. nasıl olsa yılın bir kısmını türkiye'de geçiriyorlar.
  • başakşehir ve kasımpaşa'nın ilerde yaşayacağı sonu yaşamış takım.

düşmesinin tek sebebi de melih gökçek'in belediye başkanlığından kovulmasıdır. bu tip siyasi proje takımları, hükümet değiştiği an düşecek merak etmeyin.

örnek verelim. 24 haziran'da hükümet değişsin. 1 sene içinde kasımpaşa, 2 sene içinde başakşehir bir daha dönmemek üzere düşerler.

yani merak etmeyin, bu saçma kulüpleri ömür boyu çekmeyeceğiz.
  • (bkz: #51410677)

utanmadan gelmişler bu takımı savunmuşlar. gelin analiz edelim.

bu takım için ankaragücü parça pinçik edildi. bu takım ankaraspor. başka bir şey değil. yıllardır her türlü alengirli işlerin içinde bulunmuş başkanları sayesinde nice oyuncular tehditle bu takıma getirildi (mehmet çakır örneği sadece biri). belediye gücünü kullanarak gökçek'in ne gibi pislikler yaptığını da bilen bilir.

bir sürü takımdan fazla passolig satması zaten passolig sistemi sebebiyle boş geçen yılda akp destekçilerinin tribünleri doldurmasıyla rahatça açıklanabilir.

"stad uzak o yüzden bedava otobüs kaldırılıyor" deniyor. beşiktaş bütün sezon avrupa maçlarını olimpiyat stadında oynadı. neredeyse tekirdağ'da bulunan bu stada bedava otobüs kaldırıldı mı? yeni bir takımın tamamen iktidarın olanaklarıyla edindiği sponsorluk anlaşmaları sayesinde kiralanan diğer otobüsleri bilemiyoruz tabi.

akp'li olduğu için nefret ediyormuşuz. hayır kardeşim. eşit şartlarda yarışmadıkları için nefret/küfür ediyoruz. ben osmanlıspor'un kazandığı her puan için bol bol söyleniyorum mesela. çalışanlarıyla da alakası yok zira bu ülkede kpss sorularını çalıp servis eden, torpille iyi noktalara yerleştirilen adamlar ve osmanlıspor aynı saftalar.

2 hafta önce hakem osmanlıspor'un rakibini dilim dilim doğrarken abimle şok içinde izledik. sezon başından beri durum farklı değil.

neden nefret etmeyelim kardeşim?

ankaragücü'nü elde edemediler diye kuruşa muhtaç eden adamların takımını neden seveyim?

insanda edep/ahlak olur şu adamları savunmak için.
  • yükselme ve duraklama döneminden sonra gerileme dönemi de başlamış layık olduğu lige doğru ufak bir başlangıç yapmıştır.

layık olduğu yer amatör küme bile değil de neyse. anca halı saha takımı.
  • iktidarın takımıdır. akıbeti iktidarın gücüne ve etkisine bağlıdır. aynı niteliğe sahip takımları ve lig kariyerlerini inceleyelim:

- kayserispor: akp'nin kurucularından abdullah gül'ün memleketinin takımı. 2004'te süper lig'e çıktı, o da hile hurda ile oldu. erciyesspor süper lig'e çıkmıştı, takımlar yer değiştirdi. abdullah gül'ün görev süresinin bitimiyle 2014'te süper lig'den düştü
    - kayseri erciyesspor: 2005 yılında yani kayserispor'dan 1 sene sonra süper lig'e çıktı. 2007'de düştü. 2013'te abdullah gül gider ayak bir kıyak yapayım düşüncesiyle (1. lig şampiyonluğu demek, süper lig'e çıkmak demek gelir demek) süper lig'e çıktı. 2014'te kayserispor'la birlikte kümeye doğru giderken iki takımın birden düşmesinin dikkat çekeceğini fark etmeleri üzerine bir sezon daha süper lig'de oynadı, 2015'te ligden düşen ilk takım oldu.
    - çaykur rizespor: recep tayyip erdoğan'ın memleketi. 2002'de düştüğü süper lig'e 2003'te tekrar çıktı. (nasıl bir planlamaysa bir senede toplamışlar götü) 2008'de düştü. 2013'te tekrar çıktı. bu sene düşme hattındayken bir anda düşme potasından sıyrıldı, şu anda 15. sırada seyrediyorlar.
    - kasımpaşa: recep tayyip erdoğan'ın yetiştiği semt. rte bu takımı ya 2005'e kadar hatırlamadı ya da umursamadı, belki de kendisi futbol oynarken takıma almadıkları veya kovdukları için kızgındır, bilemem.* 2005'te ikinci lige, 2006'da birinci lige, 2007'de süper lige çıktı, bu başarı tesadüf mü acaba, üst üste küme yükselme başarısı herkese nasip olmaz çünkü, bütün 2. ve 3. lig kulüplerinin hayalidir bu. 2007-2012 arası bir düştü, bir çıktı. 2012'de tekrar planlanarak süper lig'e çıktı, dünya yıldızlarını falan getiriyor.
    - başakşehir (ibbspor): 2007'de çıktı ilk kez süper lig'e. 2013'e kadar da direndi ancak 2013'te düştü, geziyle uğraşırken unuttular bu garibanları* 1. ligde bir sezon kalıp farklı bir isim ve yapılanmayla çok güçlü geri döndüler, şu an dördüncülük yarışındalar, iki maçtan birini kazanırlarsa 4. olarak uefa avrupa ligi'ne katılacaklar tarihlerinde ilk kez, ayrıca bu takım için yapılan özel stadın açılışını da recep tayyip erdoğan şahsen yapmıştı.
    - osmanlıspor (ankaraspor): 2004'te süper lig'e çıkan bir diğer güzide takımımız da bu. 2010'da ligden ihraç edildiler melih gökçek tarafından yürütülen kirli ankaragücü ilişkisi sebebiyle. daha sonra cümle aleme trip atıp "oynamıyoruz lan" dediler ama melih gökçek kıymetli oğlu ahmet gökçek'e bir meşgale olsun diyerek (sonuçta diğer oğluna da kanal aldı, biri yer biri bakar kıyamet ondan çıkar) takımı toplama kararı aldı ve apar topar süper lige çıktılar. ayrıca ihraç edilmelerinin tazminatı olarak 30 milyon tl'ye yakın para aldılar tff'den.

daha varsa da hatırlamıyorum, ama bunlar devrin takımlarıdır, devir geçince bu takımlar da alt lig kariyerlerine geri dönecekler, yerlerini bu makamların asıl sahibi olan ege takımlarına bırakacaklardır, ben süper lig'de osmanlıspor'dan ziyade karşıyaka'yı görmek istiyorum, başakşehir'den ziyade göztepe'yi görmek istiyorum, altay'ı görmek istiyorum; onların hak ettikleri yer de süper lig zaten.

edit: memleketim bursa'yı eklemeyi unutmuşum. türkiye'de iktidarın etkisiyle en büyük başarıyı gösteren takım tabiki bursaspor. orta sıra takımıyken bir anda şampiyon oldular, "şöyle planlama böyle çalışma" diye gelmeyin, o dönemde birçok eşimiz dostumuz yönetimdeydi, öyle büyük bir planlama falan olmadı bursa'da, iktidar oy aldıkça "yürü ya takım" dedi, onlar da aldı yürüdü.

edit 2: kayseri halkı kayseri takımlarına çok büyük yatırım yapmış, stad yapmış, ondan süper lig'e çıkmış. peki abdullah gül'ün görevi bittiği gibi arka arkaya düşmelerinin sebebi nedir? yatırıma ne oldu? bir anda uçup gitti mi? parayı biri cukkaladı mı? noldu o yatırımlar? ya hadi boşverin yazdığımızı ettiğimizi, geçen sene kayserispor da kayseri erciyesspor da küme düşüyordu, mucizevi bir şekilde erciyes kendini kurtardı. alenen dikkat çekecekti çünkü iki takımın birlikte düşmesi. ertesi sezon ligden ilk düşen de erciyes oldu.
hesabın var mı? giriş yap