• gece uçuşlarından önce, akşama kadar uyuyup uykusunu alabilmek için; bir gece önce, sabaha kadar uykusuz kalması gereken ve sabahın 5 buçuğuna kadar, uykusuzluktan kızarmış gözlerle bekleyip yatağa gittikten yaklaşık 5 saat sonra uyandığından bütün gece uçuşta kafayı yiyen yazar. böyle zamanlarda, istediğinde kuramayacağı kadar uzun-upuzun cümleler kurarak kendini de aşmaktadır.
  • kendisi benim için "yüzünü gören cennetlik" demiş. ama ya osnabrueck kişisini görenlere ne demeli? ben bu kızı bir kez izmir'de *, bir kez new york'ta, bir kez de hong kong'da gördüm. bir kez de havada gördüm ama onun haricinde pek görmedim. o yüzden bence aslında osnabrueck diye birisi yok. varsa da ayağı yere basmıyor, bunda bir iş var, bilemedim.
    boş zamanı olduğunda didaktik entry'ler yazıyor, ben de "subhanallah kardeş" * diyerek basıyorum şukuyu. diğer zamanlarında da facebook'ta sazan avlıyor. her ayın sonunda "programlar çıktı" diye ava çıkmaktan acaip bir mutluluk duyuyor.
    "niye hiç aramıyon nan" diye çemkirmekten geri kalmaz ama arayınca da açmaz. sonra kendisi geri arar ben açamam. sonra ben bir daha arayınca da "niye ikide bir arıyosun?!@#" diye basar 'iltifatlarını'! en son olarak kendisine başımıza buddha mı gelecekti diyorum, sanırım anlamıştır ne demek istediğimi. * *
  • cermen musikisinde bir makam.

(bkz: nişaburek)
  • thy'de ne oluyor ne bitiyor, grevler, atatürk havaalanı yoğunluğu gibi konuları kendisinden takip ediyorum. kalemi kuvvetli bir kişi.
  • "1. viteste kıta degiştirebilen sukela insan"
  • yıllar önce zengin olunca kendisine ipot alma sözüm vardı. yıllar geçti ben zengin olamadım. o beni solladı. yıllar sonra ona yetişebilirsem eğer kendisine ıphone32 alıcam burdan taahhüt ederim.
  • takriben 11 senedir izinden yürüdüğüm kanaat önderim.
    hatta biat ettiğim mürşidim demek istiyorum ama köye demokrasi geldi, irade falan filan var diyolla.

onu ilk gördüğünüzde bi korkasınız, çekinirsiniz. "niyapsam da beğendirsem?" telaşına kapılırsınız, o kaşlar kalktı mı bismillah çekip 3 adım geriye kaçarsınız. ağzından çıkacak en ufak bir sözde önünüzü ilikleyip selama durursunuz. sonra kendinize "cool mu yaptı bana bu?" diye sorarsınız sonra belki ama bilmezsiniz ki bu görüntü onun default halidir. kimi insanlar bu dünyaya doğuştan cool gelir arkadaşım. osnabrueck de dünyanın en cool insanları listesine 80'lerin sonuna doğru sıkı bir giriş yapmış ve bir daha da top10'den inmemiştir.

halbüse planetin en saf, en temiz, en güzel duygularının insanıdır. dışı çıtır çikolata kaplı, içi yumuşacık kek ve marşmelovludur yani. dostuna güven verirken, düşmanına korku salan haşmetli görüntüsünün özü budur.

kan bağının olmadığı büyük kız kardeştir; seni korur, kollar, kurtarır. "plazanın en üst katından düşüyorum, yandım osnabrueck" diye haber çaksam ben şu an, saçımın bir teli bile yere değmeden o ağı altıma kurdurup kollarını kavuşturup köşede bekleyeceğinden eminim.

son zamanlarda ekmek parası yüzünden gitmesek de kalmasak da bizim olan köy stilindeyiz birbirimize. bu ayrı gayrı zamanların acısının çıkacağı cennetten düşme günleri iple çekerekten; seviyorum, sevicem.
  • samimi yazar. hem kalemi samimi, hem sohbeti. öylesine konuşmuyor; söylediklerinin içini anılarıyla, tanıdıklarıyla, bildiği, gördüğü şeylerle dolduruyor.
    tatlı insan. yazıyorum yazıyorum, sonra hep dert yanıyorum. o da hayatın kısalığından ve ne denli yaşanası olduğundan dem vuruyor bir yay burcu insanı olarak.
    neticede biz de isterdik onun gibi uçalım ama herkesin yolu ayrı elbet.
    hep gülümsesin, hep güzel insanlara gülümsesin.
  • "hot cup'ı taktın mı şekerim?" cümlesinin mealini merak etmiştim bir gün. o günden sora hayatım hiç eskisi gibi olmadı... artık bu güzel ve bir o kadar da çatlak şahsiyet arkadaşım olmuştu. önce bana o cümleyi öğelerine ayırarak açıkladı. ve sonra... yangın söndürmeyi, kelepçe takmayı öğrendim, akabinde ilkyardımda kalp masajından bileklerimi morarttım. hepsi bu okulun popüler kızı tipli insan yüzünden..! kifidis ayakabılar ve gecenin bir köründe alarmı çalan saatler hayatıma girdi. e-okul, şök gibi kavramlar, yerini, reserve, tutmayan mesai saatleri, sinyorite, sendika ve aylık program dökümüne bıraktı. nöbetten off çıkma duaları etmeye başladık. kendisini daha fazla deşifre ederdim burda ama o zaman telefon açtığında bana söyleceği güzel şeyleri tahmin ettiğimden dolayı burda kesiyorum.

merhametlidir. kediseverdir. sözünü esirgemeyendir. beni, benden daha çok düşünendir. (onun yaptıklarını insana ancak kardeşi ya da çok uzun zamandır tanıdığı dostu yapar.) burcucum çok güzel çıkmışsın'dır. * canımdır!
  • ben "ekip ruhu" tantanasına çok inanan biri değilim, ama eğer böyle bir şeyin varlığından söz edeceksek bu hanım kızımızda misliyle var, ben böyle şey görmedim arkadaş! şu kadını arkasına alanın sırtı yere gelmez yemin ederim!

not: abla beni sev beniiii!
hesabın var mı? giriş yap