• geçen hafta yaptığım bir rezervasyonda yaptığı hatayı telafi ederek takdirimi kazanmış firma.

geçen hafta kendileri üzerinden kadıköy'de bulunan double tree hilton'a rezervasyon yaptım. daha evvel o otelde defalarca konakladım ve bu sitedeki fiyat biraz ucuz geldi. bende dolayısıyla teyit etmek için müşteri hizmetlerini aradım ve bir yanlışlık olmadığını, iki gecelik fiyatın 360 lira olduğunu söylediler. ben de ''tamam o zaman'' deyip rezervasyonu yaptırdım.

otelde iki gece konakladım ve check-out sırasında resepsiyon yetkilisi benden tek gece parası alındığını ve bir yanlışlık olduğunu söyledi. haliyle biraz kızdım ve otelz.com'dan almış olduğum, 2 gecelik konaklamanın 360 lira olduğunu belirten konfirmasyonu gösterdim ve problemi otelz.com ile çözmeleri gerektiğini izah ettim. otelz.com'un beni arayıp durumu izah ettiği, özür dilediği taktirde diğer gecenin parasını da ödeyeceğimi de belirttim. resepsiyon yetkilisi de bu durumu kabul etti.

ertesi gün hilton yetkilisi tarafımı arayıp otelz.com'un hatasını kabul ettiğini, 1 gece parasını kendilerinin ödediğini bildirdi.

şimdi ben bu entry'i niye yazma gereği duydum? çünkü bu ülkede vatandaş olarak firmalar tarafından düdüklenmeye o kadar çok alıştım ki, bir firma doğru olanı yaptığı zaman önce şaşırdım, sonra çok hoşuma gittiği fark ettim. kötü muamele gördüğümüzde nasıl rezalet başlıkları açıyorsak, iyi muamele gördüğümüz zamanda hakkını vermeliyiz.

bravo otelz.com, ayda bir - iki defa internetten rezervasyon yapan biri olarak beni kazandın. önceliğim sensin şimdilik. bu tutumunu hep sürdürmen dileğiyle.
  • siteden otele rezarvasyon yaptım. ödemeyi otele varınca yapacağımı söylediler. rezervasyona yakın her ihtimale karşı müşteri hizmetlerini arayıp sordum bir sorun yaşarmıyım diye sorun yaşamayacağımı söylediler. ancak otele kalmak için vardığımda boş yer olmadığını söylediler. gecenin bi yarısı başka otel bulmak zorunda kaldım.
    kesinlikle tavsiye etmiyorum.

rezalet puanım 10/10
  • buraya bakmadan rezervasyon yapmak tabiki benim hatam. yaşadığım rezilliğe gelecek olursak; site üzerinden 3 arkadaş 3 gece konaklamalı otel satın aldık. kredi kartımızdan ödeme gerçekleşti neyse efendim ertesi gün oldu otel sahibi aradı bu kadar düşük ücrete kabul etmeyeceğini ve satın almayı iptal edeceğini belirtti. muhatabım siz değilsiniz diyerek telefonu kapadım. otelz.com müşteri temsilcisini aradım. otelz.com daki temsilci, beyfendi bir yanlışlık olmuş hatalı giriş yapmışız 2 kişilik odayı 3 kişi satın almışsınız bunu düzeltmemiz lazım dedi. tamam dedim ekstra ödemem gereken fiyat nedir? siz 1800 tl ödeme yapmışsınız 4.450 tl daha verirseniz(!) durumu telafi edebiliriz. evet yanlış okumuyorsunuz 2 kişi 3 gece 1800 tl 3 kişi 3 gece olunca 6250 tl kadına diyorum açıklamanızla teklifinizin arasındaki farkın farkında mısınız? eee kem küm öyle şöyle dedi işlemi iptal etti.

tanım: rezil bir firma.
  • buradan yaptığımız rezervasyonu tatilimize 6 gün kala iptal etti otel. siteden yardım istedik hala bekliyoruz. mecbur başka otel ayarladık. tabi ki daha yüksek bir fiyata.

erken rezervasyonun anlamı ne ki böyle iptale karşı bir şey yapamayacaklarsa?
  • iki kere kendileri üzerinden otelde öde seçeneğiyle rezervasyon yaptırdım. ikisinde de cortladım. bunlara güvenip iş yapmayın.
  • yaptığım seyahatte en uygun fiyatı sağlayan site. otelin kendisinden fiyat istedim konuştum otelz kadar düşük fiyat veremedi. rezervasyonu yapıp otelde ödeme yaptım. ben sorun yaşamadım, booking yasağı sonrası iyi geldi. ne kadar daha bu çizgide giderler bilemiyorum.
  • ligtv.com.tr'de insanı çileden çıkaran reklamlara sahip site. sırf bu yüzden onlarla çalışmayacağım.
  • 'dur dur sakin... otelz.com'a girmedin mi sen?'
    diye başlayan, yine çıktı tipini siktiiim dedirten reklama sahip site. sesi de çok yüksek.

sırf bu reklam yüzünden son oda sizde de kalsa sokakta yatıcam amk.
  • uzak durulması gereken site. sahibinin bertan aner olduğunu görünce uyarma zorunluluğu hissettim
    (bkz: #20967610)
    (bkz: #25116401)
  • buradan seçtiğiniz otelde rezervasyon yaptırdığınızda sıkıntı yaşanabiliyor. gaziantep'te rahmi bey konağı diye bir yerde gayet hesaplı bir konaklama ayarladım. 1 saat kadar sonra tanımadığım bir numara aradı. otelde başka rezervasyon almışlar, oda kalmamış ama herhalde geç düşüyormuş ki bana da rezervasyon yapmışlar site üzerinden. "300 metre kadar aşağımızda diğer otelimiz var. yanyana sayılırız. oradan rezervasyon yaptırın." dediler. o otelde 150 lira filan fazla vermem gerekiyor. ya gerçekten de sistemler arasında eşzamanlılık yok ya da otelz.com'un üyesi oteller fena halde gözü açıklık yapabiliyor.

rezervasyonumu iptal etmeyeceğimi söylediğimde adamla gerginleştik bir de. tam üstüne antepli bir melek arayıp "o iş bende." demeseydi iptal ettirmeyecek ve belki de gecenin bir vakti yer yok birader diye geri çevrilecektim. neyse, sizin de aklınızda olsun.
hesabın var mı? giriş yap