• en ucuz araba 180 bin lira. eli yüzü düzgün c sınıfı sedan araç 300 bin lira üzerinde. asgari ücretliyi filan geçtim, beyaz yakalı memur mühendis vs adamlar sıfır araç alamaz hale gelmiş. 16 yaşında arabamı satıp sıfırını alabilmem için üzerine yaklaşık 300 bin eklemem gerekiyor.
  • ne bekliyorlardı ki , gayet normal ve hatta geç kalmış bir durumdur.
  • hadi ya,ciddimisiniz.swh
  • beyfendinin yaşadığı ülkeden haberi yok herhalde, bir de dernek başkanıymış.

ortalama maaşın 4bin lira civarı olduğu, çalışanların büyük bir kısmının 2800 lira aylık sadaka pardon maaş aldığı ve araçların 200 binden başladığı ülkede bu kadar düşüş normal değilmiş. peh..

asıl bu fiyatlara rağmen hala gidip de sıfır km otomobil alanların olayı normal değil..
  • sıfır, otomatik teneke sandero 220k amk. nesi normal değil dalyarak?
  • millet cebinde 50 tl para olsa 50 kere düşünüyor nereye harcasam diye.

t. gayet doğal olan durum.
  • para yok.

al satçılar sayesinde bu kadar olmuştur yoksa daha çok düşerdi satışlar. kaldı ki piyasayı mahveden de al satçılar.

kendi arabası olan adam satıyor yenisini alıyor. hiç arabası olmayıp da araba alan kişi sayısı çok az artık. diyorlar ya kimse de pere yok midem nasıl alıyorlar.

lan adam kendininkini 150 bine satıyor 170'e diğerini alıyor. öteki 200 bine satıyor 220 bine diğerini alıyor. hiç arabası olmayan ne yapıyor? boş boş bakıp böyle piyasanın ben taa ... diyor.
  • memleketin %70'i al satçı olmuş sorsan sarı site marı site. jargonunuz ve cahil üslubunuz sizi ele veriyor malesef. sokakta adama soruyorsun ne iş yapıyorsun abi ? emlakçılık, alım satım, araç kiralama. bıktım usandım üretmeyen gizli işsiz komisyoncu sürüsünden.
  • "aranızda hala otomobil almayıp devleti aciz göstermeye çalışan vatan hainleri var" diye devam etmesi olası açıklama
  • o ötv düşer o zaman yakında :)
hesabın var mı? giriş yap