• ofis kavrulurken klima kapattıran teyzelenin otobüs versiyonudur.
  • rüzgar çarpmasından hasta olan insan, özellikle yaz aylarında, kibar bir tabirle apartman çocuğu denen kişilerden oluşur. yaz günü futbol, voleybol, ip atlama vb. aktivite üstüne kana kana su içmiş nesilin rüzgar çarpmasından hasta olması mümkün değildir. yaşlılık ayrı konu ancak 40 yasının altındaki kişiler, ‘rüzgar carpiyir hasta oliyiriz’ diyorsa hiç kaale bile almam. aslında senin de suçun değil, suç seni yetiştiren ailede. çocuğu 5 dakika dışarı çıkarmıyorlar ki, iki gram kirlenmesine izin vermiyorlar ki. çocuk pamuk tarlası gibi geziyor yaz ayında bile. hiç soğuk yememiş bünye, soğuk gördüğü an donuyorum moduna geçiyor. bu plazalarda, ofislerde yazın ortasında bile cam kapalı oturabilen abi ve ablaların sorunu bu. vücut hiç mikrop görmediği için savaşamıyor. bilmiyor çünkü, hiç görmemiş.
  • bu otobüs camlarını da önden açılcak ve hava akımını yukarı verecek şekilde yapmayan mühendisin de ben gelmişini geçmişini seveyim.

teyze kendi çapında haklı olabilir. o rüzgarı yemeyen bilmez.
  • hepimizin teyzesidir, halasıdır -bıyıkları varsa- amcasıdır, dayısıdır. sıcaktan zarar gelmezcidir.
  • otobüs havasını camus'nün yabancı'sındaki bunaltıcı atmosfere sokan teyze. intihar ettirir.
  • benim teyzemdir.

yazın yazlıkta camları kapattırıp klimayı açtırmadan hırka giyen bir insandır kendisi.
  • ne yapacan mecbuuur :/
  • otobüsün içi ekşi yoğurt gibi kokarken tak orada saçım bozuluyor rüzgar bana çarpar deyip kapattıran teyzedir kendisi. lan sen üşüyorsun diye ben içerideki kokuyu çekmek zorunda mıyım.
  • bu teyzeler genelde yaşlıdır, rüzgardan rahatsız olurlar, yer vermeyen gençlerden rahatsız olurlar, yer bulunca yanındakiyle sohbete girmeye eğilimli olurlar, yanında tanıdığı varsa yol boyunca susmak bilmezler, yolu bilmiyorsalar sürekli nerede olduğunu ve hangi durakta ineceğini kestirmeye çalışırlar.
  • herkese saygım var ama teyzecim kalın giyim yahut bırak kendini doğal seçilime. bu kadar insan senin keyfine acı çekemez.
hesabın var mı? giriş yap