şükela:  tümü | bugün soru sor
  • var böyle dangalaklar,sanane oğlum isteyen istediği gibi seyahat eder.yok çocujlu bayan,yok yaşlı,yok sakat.sanane amk.sanamı düştü.belki oturan adam da rahatsız.ya da daha basit düşün.herkes aynı bedelli biletle seyahat ediyor.sanane.
  • onlar türkiye'nin demirbaşları ve birer kahramandırlar(!)

    (bkz: türklere özgü davranışlar)
  • 80 yaşında, elinde bastonla metroya giren bir adam görüyorum. bilirsiniz, istanbul kalabalık şehir. bazen metrolar o kadar kalabalık olur ki kapıdan gireni boşverin önünüzü göremezsiniz. oturan genç bir arkadaştan rica ediyorum; arkadaşım amcaya yer verebilir misin? çünkü amca, 80 yaşında, elinde baston olan, eylemsizliğe karşı direnç ortaya koyamayacak, her fren ve gazda öne arkaya sallanacak, belki düşüp bir yerini kıracak, tam 80 yaşında bir amca. eğer bu adam için yer istemem zorunuza gidiyorsa zorunuzu sikiyim.
  • "gençler hadi bakalım kalkalım teyzeye ver yerelim!" şeklinde bağırırken hem kendisini ön plana çıkaran hem de oturan insanları göz hapsine alan kişidir. amacına da genelde ulaşır. ama olan uyuma numarası yapmadan insan gibi oturan gençlere olur. uyuma taklidi yapan gençler ise kutsal çağrının ardından kısa süreli ufak bir gerginlik yaşasalarda, başkasının gelen teyzeye yer vermesiyle eski huzurlarına geri dönerler.
  • o esnada oturanlardan birisi kendisi olsa görmezden-duymazdan gelecek, cama dönüp uyuyor numarası yapacaktı muhtemelen. yer isteme nedeni, kendisinin de ayakta olmasıdır.

    böyle de ikiyüzlü milletiz.
  • başkasının oturduğu yerden centilmenlik yapan insan tipidir. yasamayı yapmıştır. yürütmeyi uygular. gerekiyorsa yargıyı da karara bağlar.normalde 80 yaşında dede metroya binmez. diyelim bindi, dedeyi görenler yer verir zaten. ( ülkemizdeki 80 yaşındaki dedelere zaten yer vermezsen o bastonu destek için değil başka bir şey için kullanırlar üzerinde)