• kurtulmak icin cesitli yontemler mevcut, ama benim derdim o degil.

benim derdim: 'sizin iyiliginiz icin' diyerek halka yapilan baski.
    sen bosver otoyolu, once sehir icinde emniyet seridini isgal edene 5000,
    kirmizi isikta gecene 3000,
    polis olmadan cakar lambalari takip dolasana 15.000,
    makas atana 10.000 ceza yaz.

uzerinden rant elde ettiginiz ve ihalelerini yandaslarina peskes cektiginiz duble yollar,
    yapilan korkunc boyuttaki malzeme hirsizligi yuzunden 'niteliksiz' olup bir cok insanin
    kaza yapmasina sebep olunca cozumu buldunuz tabi: 'ceza yazin, yavas gitsinler'...

kedi caninizi...
  • merak etmeyin bu uygulama nedeniyle ankara istanbul arasında kimse ceza yemez.
    neden derseniz, bu yaşıma geldim tem'de çalışma olmayan bir ankara istanbul yolculuğu hatırlamıyorum. daha bu pazar 45 dakika kuyruğa takıldım. bu çalışmalar ortalama hızı hayli düşürüyor zaten.
    ama böyle bi ceza olmayaydı iyidi tabi.
  • istanbul içinde trafikte beklenen süreler kartta biriksin derim bende.
  • bir yerden bir yere giderken 100 araçlık konvoyla gidenler, guzergahtaki tüm kavşakları kesenler, trafik ışıklarında dakikalarca beklemenize sebep olanlar, otobanda veya herhangi bir yolda siz limit hızda giderken arkanızdan çakarlariyla sizi taciz edip yanınızdan kırmızı plakaları/sivil plakaları ile 200km/h ile gidenler bizim ve dünyanın gelecegi için egzos emisyon değerini düşünerek bu kararı almışlar, bizede bunu yemek düşmüş.
  • bence adil km kotası konulsun.

aylık limitsiz 150 km/h hiz olsun misal pakette. adil km kotası 300 km olsun. 300 km gecince hiz limitin 30 km/h olsun.

bunun fiyati 200 lira olabilir.

bir de alaman arabalari icin 200km/h ve 1000 km adil km kotali tarife 500 tl olabilir.

ayrıca her yone 1000 sellektor hediye ederseniz tadindan yenmez.
  • vay alüminyum, adam fiat, hyundai, vb daha fazla kaza yapıyor diyerek istatistik biliminin ırzına geçmiş. yetmemiş sanki bmw mercedes tamamen otopilot kontrolündeymiş gibi elit sınıfın günahı ne diyerek insan faktörünü de yok saymış.
    istatistiği çıkarılsa, piyasadaki araç başına kaza oranında hiçbir elit! kategori marka listenin sonuna oturamaz. üstelik yaptıkları kazalarda hız nedeniyle eften püften kazalar değildir. araç ne kadar kaliteli olursa olsun tüm kontroller insan elinde. sol şerit çelik duvarlarla çevrili değil, sol şeritte yaşanan sıkıntı yolun tüm kalanını etkiliyor. benim mercedes'im var diyerek kendinle birlikte benim de canımı tehlikeye atamazsın.
    edit: uygulamayı savunduğum düşünülmesin, ellemedikleri bir kulağımızın arkası kaldı zaten. itirazım bu ülkede artık hepten yer eden "param var hakkım var" zihniyetine.
  • ne zararı varmış ne demek? diyelim ki orta şerit yüz onla seyrediyor, önün açılsın diye sollayıp yüz otuza cıkıyorsun. aracı geçtikten sonra, orta şerit dolu olduğu için soldan devam edeyim demeye kalmıyor ki, sellektör korna yaparak azrail gibi gelen bir gök cismi arkana yapışıyor.
    en az hızı iki yüz itin. amın oğluna o dakika yol veremeyeceğini biliyor.ama klasik yol isteme ritüelleriyle, psikolojik baskılarına devam ediyor. tecrübeli bir şoför olarak ben bile etkileniyorsam, acemi olanı naapsın? resmen ölümlü kazaya azmettiriyorlar milleti. nasıl bir aşagılık kompleksine sahipseler artık? böyle yaparak kendini çok iyi araba kullanıyorum mu sanıyor?gözü kara delikanlıyım imajı mı çiziyor nedir? trafik bu ihlalleri tespit edemeyeceğine göre, bu yeni uygulamayla, hızını azaltıp insan gibi sürmeyi öğrenecek amk barzosu.
  • otobanda 120'yi geçmememe rağmen desteklemediğim uygulama.

ben hız sevmiyorum, arabam hızlı gitmiyor diye neden bu uygulamayı destekleyeyim ki ? hız seven, arabası hız yapan adam bassın. otoban aq orası. sol şeritten giden niye terörist olsun ? konumuz, şehir içi magandaları değil. premium arabası olan bassın. o kadar övünmesini biliyorlar her yere yol yaptık, otoban yaptık diye. para lazım olunca böyle boktan uygulama çıkarıyorlar işte. otobandaki hızlı gidenlerden yana bir sorunumuz yok, ilk önce şehir içindeki magandalara adam gibi bir ceza sistemi gelsin.
  • ceza kesmek, vergi almak, tahsil etmek amacıyla her türlü kolaylığı gösteren devletimizin bize bir başka güzel sürprizi olacak uygulama.

keşke bu kolaylıkları, paramızı sgkdan almak gibi uygulamalarda da gösterse de, raporlu olduğumuz günlerin parasını sadece ayın 7si ile 14 ü değil de her zaman alabilsek, hamilelik, hastalık izinleri aylar sürünce sigortamız kesilmese, maaşımız yine aylık yatsa...
  • (bkz: şöyle soyunup uzanayım istersen)

ya arkadaş siz değilmisiniz geçen senelerde herkese yalan yanlış hgs borcu gönderen.

siz değilmisiniz akaryakıttan dünyalarca vergi alan

ne emisyonu ne emniyeti.

adam takmış çakarı 200 le gidiyor. bu adamın emisyon zararı , trafiğe tehlikesi devletin işinden daha mı ? önemsiz.

hayatınız yalan dolan. bu vatandaşı daha nasıl sikerimin derdindesiniz.
hesabın var mı? giriş yap