• şikayet hakkı yoktur.
  • basitçe asıl oy kullanmayanın söz söylemeye hakkı vardır. sen oy verdiysen sisteme dahilsin yiğidim. ben oy vermedim. şimdi bu sistem senin mi eserin oluyor yoksa benim mi?. yani asıl oy vermeyen şikayet edebilir. bakın (bkz: george carlin) abi ne diyo bu konuda
    ahanda süper video
  • konuşmaya hakkı olmayan güruhtur.

-ama ben seçimi protesto ediyoroooom (iyi bok yiyosun)
  • demokrasilerde yönetime katılmak sadece oy kullanmak değil de eylem, protesto, boykot ve grevlerle de olabildiği için normal bir davranıştır.
    hilelerle bir işe yaramayan oy kullanmak yerine eylemle sözünü duyurmak isteyenler bu gruptandır.
  • "eylem - karşı durus - protesto" kavramlarını çok yanlış bir zamanda yapayanlis yorumlamış kişidir.
    oy vermeme eyleminin bir protesto olabilmesi için herhangi bir işe yaramış olması gerekiyor tatlim. ne bileyim çıkın hepberaber bağırın oy vermedik ulan başlarım sisteminize! diye. deriz ki zekasizlar ama hadi bi ses çıkardılar.
    eylemsizlik eylemi şuanda senin durusunu belirlemiyor.
    arkadaşlar kan benim damar benim zamanı değil. 2 seçenekli partisiz bir secim yapıyoruz. sana bireysel bir soru soruluyor suan. cumhuriyetin ve kalan ucbes garantisinin ipini çekiyoruz , var mı izin ? diyor adam.

sen "global dünya insani" olabilirsin. ama tum dünya nereye gidersen git kimligindeki o "turk" ifadesini görecek. senin ülken neyse sana bakis açısı da o olacak. anlayacağın dilden konusayim.

sayginligimizi tamamen yitirdiğimiz gün , ben gidip oy kullanmadım çünkü çok protest bir kişiliğim ^-^ diyeceksen ilerde çocuklarına , bu ülkeden de çik git. git bi gor global dünya sana nasıl davranacak.

oy kullanmayacak olan arkadaşlara son sözüm , siz yokken eksigiz. yüzde 1 bile oynatsan , parmağını ampule bastırtan cahil halktan bir kişiyi bile notrlesen kendin için , ailen için ses çıkarmış olacaksın.

gel kardeşim bugün partizanlık günü değil. sordukları soruya cevabını ver , oy ver...
  • (bkz: göt veren)
  • içinde bulunduğum güruh.. nedenine gelince; "george carlin" ağabeyimizin bizzat ağzından çıkan nedenler dosduğruca benim de nedenlerimdir.

george carlin'in kendi stand-up gösterisinde belirttiği iki nedenin çeviri yapılmamış hali şu şekilde:
    (tabi bu sebepleri açıklıyor da kendince, bu sadece özet hali. daha iyi anlamak için bütünüyle kendiniz dinleyiniz/izleyiniz)
    "two reasons i don't vote.. first of all it's meaningless. secondly i don't vote because i believe if you vote, you have no right to complain"

yani diyor ki abimiz burada "oy kullanmamamın iki nedeni var. ilk olarak oy kullanmak çok anlamsız (açıklama kısmı). ikinci olarak ise eğer oy kullanırsanız sonrasında olacaklar için şikayet etme hakkınız yok (açıklama kısmı)"

her ne kadar bir stand-up gösterisi de olsa yerinde tespitleri ve çıkarımlarıyla düşünceleri saygıyı hak ediyor.

dahası için --> george carlin - politik masturbasyon
  • referandumda da karşımıza çıkan, hem sorumsuz hem de her şeyden şikayet eden ve etmeye devam edecek ama olabildiğine de muhalif olduğunu da iddia eden insanlardır bunlar.
hesabın var mı? giriş yap