• baya iyimser bir tahmin olduğunu düşündürmüştür.
  • %5 - %8 arası oy alacak parti beyanatı.

hangi partiden ne kadar oy alacağını varsayarak bu iddialarda bulunuluyor merek ediyorum. %10 mhp den alacağı oy yazmış biriside ne kullanıyor acaba yada hangi dünyada yaşıyor, taban oyları hiç bir partiye kaymaz.
  • sıradan bir twitter takipçi karşılaştırılması ile çözülebilecek olay, türkiye'de insanlar en baştaki insana oy verir:

erdoğan: 12
    kılıçdaroğlu: 6
    bahçeli: 4
    akşener: 2
    demirtaş: 1.5
    diğer: 0.5 (generic)

toplamları 25.5 ediyor. bahçeli ve akşener arasında ufak bir overlap var, ki aynı tabandan oluşmuş iki parti için bu gayet normal. düzeltmeyi uygularsak,

bahçeli: 3.5 ya da 3
    akşener: 1.5 ya da 2
    diğer: 0.5

4 ile çarparsanız oy oranlarını bulursunuz. çok zor değil.
    en iyi ihtimalle:
    48-24-12-8-6-2

atın fav'a bekleyin.
  • yüzde 4'ü geçeceğini sanmıyorum, çünkü seçmen mührü eline alınca bambaşka düşünüyor.
  • daha da yüksek olduğunu düşünüyorum, gerek sağdan gerek soldan ciddi bir destek var.
  • chp’nin istanbul il başkanlığına ermeni soykırımcısı, pkksever ve atatürk düşmanı bir isim getirmesiyle daha makul bir hale gelmiş iddia.
  • milliyetçi, sağcı ve atatürkçü bir parti. bu kadar satılmış varken mecliste. 20.5 alacağı kesin, tabi hırsız oyları çalıp sistemde oynama yapmazsa. ha götü yemezse kadını hapsede tıkmaya çalışabilir orasına hiç girmiyorum.
  • hayırlı olsun meral ablacığım.

dün gece itibariyle mustafa kemal'in askerleriyiz sözünü militarist bulan, sözde ermeni soykırımını lanetlemek için zamanında taksim’e gidip tivitlerini atan bir zatın chp istanbul iş başkanı olmasıyla oy oranın enaz %23.5’a çıktı.

(bkz: canan kaftancıoğlu)

2019 nisan’a kadar çok çalışmanız lazım. gerçi kendi kendilerini eritiyor bu yarım akıllılar ama işi garantiye almak lazım.
  • bu aktrolleri bir korku saldı ki sormayın.

bir sorum olacak.
    tarım bitmiş, sağlık bitmiş, mezarda emeklilik milleti canından bezdirmiş, eğitim bitmiş, diyanet 9 yaşındaki çocuklara kafayı takmış, dışa bağımlılık artmış...
    tüm bu olanların içerisinde ak partili başkan yardımcıları çıkıp nasıl ak partinin oyu %80 diyebiliyor?
    ya her şeyi geçtim hala nasıl %80 oy alabileceğini düşünecek kafayı yaşayabiliyorlar.!

işte bu yüzden %20 oy oranımız var diyen meral akşener'e hak veriyorum.
    senin %80 oy potansiyelin olduğuna inanıyorsan, bu kadının da %20 oy alması olasıdır.
  • şu başlığa bakın ve muhaliflerin niye kaybettiğini ve nasıl bir hayal dünyasında yaşadığını görün.
hesabın var mı? giriş yap