• çok izlemek istediğim ancak kötü görüntü kalitesi ile beni kendinden iten dizi.

acaba iyi kalite versiyonunu izleyebileceğimiz bir yer var mıdır?
  • 2000 yılların başında full sansürsüz bir şekilde cine5 te izlediğim efsane hapishane dizisi.uzun süreler en sevdiğim dizi listesinin başındaydı fakat ta ki the wire dizisini izleyene kadar.
  • dünyanın en disiplinsiz hapishanesi. orijinal karakterleri sayesinde kendini izlettiren bir dizi ve fakat bu kadar çok ölüm ve olay inandırıcılıktan son derece uzak fâ.
  • --- spoiler ---

izlediğim en güzel hapishane dizisi diyebilirim. cyrilin ölüm sahnesi beni en etkileyen sahnelerinden biriydi. keşke bitmeseydi dediğim 2. dizi.
    --- spoiler ---
  • şimdiye kadar yapılmış, içi en dolu televizyon dizisidir.
  • tamamen şahsi fikrimdir.
    dizi tarihinin bana göre gelmiş geçmiş en iyi dizisidir. bir karakterin ölümü ile yeni gelen her karakter yada diziye eklenen karakter her zaman bir öncekinden daha iyi ve daha güzel etki bırakarak ilerleyen, muhteşem dizidir. her saniyesini soluksuz seyrettim. öyle umuyorum bundan sonra izlediğim hiç bir diziden bu denli bir zevk alamayacağım. keşke izlemeseydim. bir dizi veya filmden beklentilerimi tamamen uç noktalara çıkarmış dizi.

tanım: amerikan hapishanesinde geçen polisiye ve suç temalı dizi.
  • six feet under kadar gerçekçi, onun kadar etkileyici bir dizi benim için.

ikinci kez izlemek için sabırsızlandığım dizilerden biri.
  • an itibariyle bitirdigim dizi. dünyada insani ötekilestiren tüm özelliklerin yeterince orijinal karakterlerde vucut bulmasi ve seyirciye ulastirilmasi bence cok başarılıydı. müslümanlar ile terör bağlantısının yapılmaması fazlasiyla dikkat cekiciydi. bircok bölümde yok artik deyip balkona sigara yakmaya cikmisligim var. oz' u izledim diyen birinin değeri bende ikiye katlanir. öyle olmuş bir dizidir. efsanelerde yer almayı haketmistir.
  • ilk üçsezondan sonrası bayan dizi. adebisi için izlenir.
    ayrıca; batıda islamı, müslümanları bu kadar iyi gösteren başka bir film dizi yoktur sanırım. kareem said'in askerleriyiz. fa.
  • insana çok şey öğreten dizi veya zaten bildiğin şeyler daha etkili ve akılda kalıcı şekilde işleniyor. izleyeceklere uyarım bu dizi de hiç bir karakter ile bağ kurmamaları. çünkü bu durum ilerleyen bölümlerde sizi mutlaka üzecektir. birini öldürmenin mutlaka uygun bir zamanı vardır ama o uygun zaman asla istendiği gibi olmaz. kimi karakterler plan dahilinde, kimi karakterler ansızın ölür ve belli bir noktadan sonra bunları kanıksarsınız. oz, yaşadığımız dünyaya benzer. hiç bir zaman işler daha iyiye gitmez. durum her gün daha da boka batar, işlenen cinayetlerde acımasızlık dozu hep bir öncekine oranla daha yüksek olur. çünkü kendini kanıtlamak ve diğer çetelere gözdağı vermek için başka yol yoktur. arada güzel şeylerde olur tabi tıpkı adebisi'nin dediği gibi ''bazen iyi insan olmak güzeldir'' ama bu güzellikler kayda değer olmayan ufak detaylardır. ölüm kesindir hayat değil der. bazen sorar iyi, onurlu, erdemli bir insan olmanın yararı nedir diye sorar geceleri rahat uyumak cevabını alırsınız ve geceleri rahat uyumak oz'da çok büyük bir nimettir. oradaki insanların japon balığından bir farkı olmadığını görürsünüz. insanın, başka türleri ve kendi türünü hapseden tek tür olmasını kafamıza vurur. ideolojik, karakter olarak nefret ettiğiniz adamlardan bile bir şeyler öğrenirsiniz bu dizide. mesela liberal mcmanus chuck d'den alıntı yapıp gözünüze girer. 5 yaşında çocuk zekasına sahip olan cyril o'reilly bizim tanrıyı değil tanrının bizi seçtiğini söyler. nazi bir şerefsiz olan schillinger bile gerçeklerin entelektüelleri çıldırttığını söyler. bir de kareem abimiz var. ''duygularımı harekete dökmezsen ne anlamı var ki'' der. sonra glynn yavşağına döner; ''sen her zaman yaptığın şeyi yap hiç bir şey yapma'' der. kareem abi zencidir, müslümandır ve erkektir. bunlar kendi içinde çatışır eğer kendi içinde çatışmasaydı kareem abi istediği gibi bir insan olabilirdi. samanlıkta iğne bulmak için samanlığı yakar. eee burası oz! efendilik arayan gitsin prison break izlesin.

ayrıca bana göre gelmiş geçmiş en iyi dizi olan the wire'da oynayan pek çok oyuncu öncesinde bu dizi de rol almıştır.
    listesi; https://thewire.fandom.com/wiki/oz
hesabın var mı? giriş yap