• öncelikle hassas, alıngan, kaşıngan bünyeler için, tasvip etmediğimi belirteyim bu lafı. mamafih akp'yi mazlum gösterecek entel dantel götten tiritten bahanelere de bir yenisini eklemiştir. zaten "ak parti"ye kaymaya meyilli demokrasi müptelası zatlara bi bahane daha verdin şimdi okancım, aferin.
    pardon, okan bey...
  • bir insanın kendisine nasıl hitap edilmesi konusunda görüşünü belirttiğinde bunu ego problemi haline getiren bir televizyoncunun olayı haline gelmiş cümle. program kendisinin olan okan, tabii ki
    hitap şeklini seçebileceği gibi konuğunun kendisine nasıl hitap edilmesi gerektiği konusunda isteğini belirtmesini olgunlukla karşılayarak nezaket ve hatta aklın yolu gereği kendisine hitap şeklini seçen bir insana belirtilen hitapla değil, "sana nasıl hitap edileceğini sen değil ben belirlerim" ukalalığıyla yoluna devam etmeyi seçmiştir. diğer kişinin kendisine isim yerine soyisimle hitap edilmesini istememe sebebini isteyen ayrıca tartışır, farklı bir konudur.
  • tercih şansım varsa soyadımla hitap etmenizi tercih ederim gibi bir cümleden sonra anlamsızca uzayıp duran ve saçma bi yere giden tartışma. öğretmenin karşısında sözlüye kalkmış öğrenci gibi kaldı kadın. ha tabi kendini savunamayan beni nasıl savunsun o da ayrı konu..

sayın bayülgen "özlem siyasette yeni" derken sayın türköne'nin surat ifadesi de şahaneydi.

(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)

http://www.youtube.com/…r6cfpm0jyms&feature=related
  • bu melodi fazlasıyla makina kokmuyor mu be canlar.. begülcan da müzik piyasasında yeni gibi sallapati bir pop şarkıcısını tanıtır gibim neyin değil mi.. tanım ikinci kelimede saklı diim de kimsenin aklı karışmasın..
  • hakkı devrim olsaydı o stüdyoda şöyle derdi bu durumda; "görgü kılavuzu yok mu"?
  • suratimda mustehzi bi siritisla "ahaha okan bayulgen sinir krizi mi geciriyor ne?" diyerek izledigim tv piyesinin basligi. ilginc bir program olacagini beklerken uykudan once kusaginda zaman zaman denk geldigim ve her seferinde okan bayulgen in canla basla konuklarina kendi guduk fikirlerini tekrar ettirmeye calistigina sahit oldugum bu sizi ilgilendiriyor programindan bir komik ani daha. bu vesileyle ben de soyle bir mesaj vermek istiyorum: "bu bizi ilgilendirmiyor okan".
  • turkishmusic org daki sezen aksu tartismasini hatirlatmistir.
    bu sayfada ki yazilarin hepsini okudum ve okan, sen haksizsin . seni kiniyorum, ve sana laflar hazirladim.
    (bkz: #1938061)
  • ilk olarak tanim: ayip.
    makina da ve evvelindeki bilimum programlarda hilal cebeci ve o ayarda hatunlari konuk ede ede dili kasarlanan okan, yine ayni alayci tavriyla etmistir bu cumleyi. karsisindaki kisi de makinadaki televole cinsi konuklardan olmadigi icin, soyadiyla hitap edilmesini tercih ettigini belirtmistir. ve tabii ki de haklidir, kendisine nasil hitap edilmesini istiyorsa oyle hitap etmelidir konuguna.

olayin hemen akabinde sinir yapip yaptigini komik sekillerde savunmasi da, aslinda ne kadar megaloman ve elestiriye kapali biri oldugunu gostermistir. keske delikanli gibi deseydi, "ya seni genc buldum, zaten caktirmiyo olsam da seksist bi tarafim da var, oyle pek disli deilsin gibi, hazir da gicik olmusum, inceden alayci tarzimi katayim dedim olaya", diye.

bu arada berhan simsekin de olaya atlayip, sayin ocalan diyen bir partinin adayisiniz kabilinden birseyler demesi, pes dedirtmistir.
  • ayni programda sarfedilen baska enteresan bi hitap da, berhan simsek tarafindan yine özlem piltanoğlu turköneye yapilmistir: hanimefendicigim
hesabın var mı? giriş yap