şükela:  tümü | bugün
 • arkadaşlar bununla ilgili birsürü video izledim ama en çok işime yarayanı paylaşmak istedim ilerde başka bir yöntem işime yararsa onuda bu başlıkta paylaşıcam.

  nefes alıp verme taktiği benim en çok işime yarayanı oldu. şöyleki vucutta cok fazla oksijen oluyormuş o sırada ve o oksijeni boşaltmamız lazım bunun için şöyle bir yöntem öğrendim bende işe yaradı sizinde işinize yararsa ne mutlu.

  önce nefes alıyoruz sonra içimizde tutup bırakıyoruz ama püf noktası şu nefes alma ve içimizde tutma süresi aynı olmalı şöyleki

  4 saniye boyunca içimize nefes çekiyoruz sonra
  4 saniye içimizde tutup nefes veriyoruz

  bunu 5 dakika boyunca tekrarlıyoruz

  umarım işe yarar
 • (bkz: atarax)
 • (bkz: xanax)

  duşa girmek veya kafayı başka şeylere yönlendirmeyi sağlayacak aktiviteler olabilir.
 • panik atak anında yapılması en pratik türk usulü çözüm panik atak geçiren kişiyi tokatlamaktır.
 • atak anında 'ay şimdi durup 4 saniye sayayım da nefes alayım iyi olayım' diyebilecek vaziyetteysem, zaten panik atak geçirmiyorumdur. kurtulmaya çalışmak yerine teslim olup durmak en yorucu ama en kesin çözüm o yüzden. teslim ol, bırak içini karıştırsın ve gitsin. lazım olmasaydı gelmezdi. ataklarınızla barışın, öpün onları.
 • bira için...

  ikinci biradan sonra işerken (bu işin ayıbı olmaz) o kadar rahatlıyorsun ki , o kadar olsun...

  sert içki değil sadece bira.
  olay içmek değil, atmak.

  denedim.

  denettim.

  kalbin mi sıkıştı "tıkssssssss" aç bir bira.

  ne demiş palamut;

  "ben öldükten sonra sikmişim okyanusu"
 • (bkz: öpüşmek)
  daha da doğrusu nefesini tutmak
 • daralan nefesin ve yerinden çıkacak gibi atan kalbin tek sebebinin panik atak olduğunu, bu yüzden ölmeyeceğimizi kendimize sık sık hatırlatmalı sakin olmaya çalışmalıyız. kafamızı meşgul edecek bi iş bulmalı mümkünse yalnız kalmamalıyız. bi ara bu durum baya başımı ağrıtmıştı. bence tek sebebi gereğinden fazla düşünmek. daha önce panik atak geçirdiğimde kendimi belgesel izlemeye verdim dikkatimi ona verdiğimde durum normale dönmüştü. aslında panik atak sırasında yalnız olmak durumu daha kötü yapıyo. ölüm değil de bi başına ölme korkusu fena.
 • birkaç ay önce yaşadığım ve buradaki saçmasapan şeyleri okuyup kendimi daha kötü hissettiğim durum.

  her şeyden önce: hayatta geçmeyen hiçbir şey yok.

  ondan sonra: bu o geçen şeylerin en kolaylarından.

  internette bu konularla ilgili yazı okuma.
  seni yönlendirenler sadece bunu işi olarak yapanlar olsun.
  psikiyatr'a gitmekten ve ilaç kullanmaktan asla çekinme.
  ilaç yan etkilerini daha ilacı almadan araştırma.
  ilaçla ilgili bırakırsan hayatın dağılıyormuş korkularına girme.
  her şeyin ötesinde, ilaç kullanmak zorunda olmadığını da unutma.

  kendini daha rahat hissetmen için söyleyebilirim ki gece titremeler, uykudan uyanma, saatlerce uyuyamama, kalp çarpıntısı, nefes açlığı(yarım nefes diye nitelendirebileceğin durum), midede kaynama, ısı yükselmesi vs vs hepsini yaşadım. spor salonundan yarıda çıktım, bir anda masamdan kalktım, gece kimseye belli etmemek için gittim yattım, gece kulübünde arkadaşlarımı en mutlu anımda bir anda bıraktım...

  hepsi geçti. hepsi.

  sen sadece hastalığı değil sorunları aşmaya odaklan. hayatında olumsuz olduğunu düşündüğün bir şey yoksa mutlaka bir psikologla görüş ve kendini saatlerce anlat.

  hayatta senden daha değerli hiçbir şey yok. hayatta senin için, senin beyninden daha güçlü hiçbir şey yok ve bu sadece beyninin istemsiz bir oyunu. bu zamana kadar hiçkimseyi öldürmemiş. öldürmeyecek de. her şeyi ona bağlamayı bırak. kalbim eskiden de böyle mi atıyorduları unut.

  bu bir umut yazısı değil. oysa ki sen umut arıyor olabilirsin. sadece gerçeklerin yazısı. bu gerçek. yazılanları unut gitsin. güzel güzel nefes çalış. sesli sesli nefes almadan dingin dingin. geçecek. geçen seferki de geçmişti. bu da geçecek.

  öpüyorum güzel yanaklarından.
 • şu an kalp krizi gecirir gibiyim ve ne yapacağım hakkında en ufak bir fikrim yok